Miért van az, hogy az állatok bármilyen vizet ihatnak (pl. pocsolyából, folyóból stb. ), míg mi valószínűleg megbetegednénk, ha pl. a Dunából innánk?
Ez így nem igaz, állattól függ.
A ló pl. csak tiszta vizet iszik, nagyon kényes rá.
Az (ős)ember is kibírja, ha már hozzászokott az adott baktériumkultúrához.
Az, hogy más felépítésű a gyomruk, hülyeség. Ez az immunrendszertől függ. Én egy kis faluból származó ember vagyok. Elég komolynak mondható immunrendszerrel. Anno vizitáborban ittam közvetlenül a Tiszából. Egy városi barátom ugyanezt tette. Míg nekem semmi bajom nem volt, addig ő elég komoly betegségen ment keresztül...
A baj ott kezdődik, hogy az emberek minden apró bajjal orvoshoz fordulnak. Az felír nekik mindenféle gyógyszert, amik igazából inkább ártanak. Nem az immunrendszerrel együtt dolgozva segítenek, hanem kiváltva azt. Egy falusi ember sokkal több koszt "eszik meg" mint egy városi, és jóval később fordul orvoshoz, ezzel esélyt adva az immunrendszer fejlődésének. A másik a táplálékbevitel. A városi ember nagyságrendekkel több szemetet eszik, mint a falusi ember. Mégis sokan lenézik a falusi embert. A városiak "táposak".
Most hurroghatsz, hogy ez meg az, de ez az igazság. Én rendszeresen fogyasztok alkoholt, tudatmódosítókat, de 10 éve nem volt semmi bajom. A háziorvosom mondta, hogy menjek le, általános vizsgálat lesz, csak hogy ki ne kerüljek a rendszerből. Megvizsgált, majd mondta, találkozunk 10 év múlva...
Szóval nekem semmi bajom nem lenne a dunai víztől...
... nem vagyunk táposak jópáran,mint te és a környezeted!
Lehet lepontozni városi patkányok...
#4:
A falun kevésbé elcsökevényesedett immunrendszer igaz. A jobb levegő meg esetleg kevesebb káros vegyi anyagot tartalmazó táplálék biztosan jobb alapokat ad az egészség egyéb feltételeinek is.
Csak ennek semmi köze az alkoholhoz meg a droghoz. Attól pont ugyanolyan csattanós hátast fogsz dobni, mint a városi patkányok. Egy erősebb, egészségesebb alapalkat miatt talán kicsit később. De ne örülj, ami késik, nem múlik.
És miből gondolod, hogy a víztől lett baja? Meg amúgy is, ugyanazt a minőségű vizet nem ihattátok, még ha egyszerre ittatok is, főleg hogy egy folyóról van szó.
Ő lehet megitta egy kisgyerek vizeletét, te meg pont kikaptad a tiszta részt.
Na meg egy eset miatt még nem kéne ennyire verned a melled, hogy jobban ellenállóbb vagy másnál.
Itt sokan nehezen viselik, hogy az immunrendszer meghatározó. Az immunrendszer persze egyénfüggő, genetikailag kissé eltérők vagyunk, de ez csak egy kiindulási feltétel. A többi az életmódtól függ, amibe beletartozik az étrend, a testedzés, a rendszeresség és még számos dolog. Ezek együttes hatása lesz az immunrendszerünk állapota. És ettől függően ehetünk, ihatunk biológiailag ártalmas élelmiszert (italt). Van, amit gond nélkül viselünk, van, amibe belebetegszünk, és van amit nem élünk túl. De ezek csak a biológiai veszélyek, a kémiai mérgek ellen nincs védelem (márpedig a Duna vize biológiailag és kémiailag is szennyezett.
Az állatok immunrendszere más kórokozókat véd ki (de lehet olyan emberre ártalmatlan, amibe agy állat belepusztul). Az azonban nem igaz, hogy mindent. Az állat ösztönösen tudja, mit ihat meg, és mit nem. Csak ritkán téved, szemben az emberrel, aki gyakran.
"Itt sokan nehezen viselik,"
... hogy az immunrendszer is csak korlátozott mértékben véd. Nem egy kétnapos nátha a legrosszabb, amit szennyezett vízből felszedhetsz. Ha ti rendszeresen beleisztok a Tiszába és nem lett semmi bajotok tőle, inkább örüljetek neki. Meddig is jár a korsó a kútra?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!