Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hideg sugárzás?

Hideg sugárzás?

Figyelt kérdés

Lehetséges,hogy valamilyen anyag természetéből adódóan hideget sugároz? Például az ürülék lassú égést hajt végre,van valami ami ennek ellentétét csinálja?

Van olyan természetes folyamat ami hideget "generál"?



2013. júl. 31. 00:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs. A hideg nem tud sugárzódni.
2013. júl. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Minden anyag sugároz ki hőenergiát - van amelyik többet, van ami kevesebbet.


E = h * v - ahol:

- E: a kisugárzott energia,

- h: a Planck-konstans: 6.62606957*10^-34

- v: a frekvencia


De olyan nincs, hogy egy anyag hideget sugározna. A termodinamika II. főtétele szerint a hőátadás mindig a melegebb testről a hidegebb irányába történik. Azért érzel hideget, mert az alacsonyabb hőmérsékletű tárgy felé áramlik a hő a testedből.


Kis olvanivaló: [link]

2013. júl. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. A választ mondjuk már tudtam, de egyszerűen nem tudtam kiverni a fejemből ezt a gondolatod :)
2013. júl. 31. 01:16
 4/10 anonim válasza:

a termodinamika főtétele szopja, mert van hidegsugárzás! Ami kísérletileg bizonyítható is. Láttam én is, csináltuk az egyetemen. Nagyon egyszerű a dolog, két parabola antennát messze (több méterre) egymással szembe fordítva el kell helyezni. Egyiknek a fokuszpontjába hideg testet elhelyezni (szárazjég), másik fp-jába meg érzékeny hőmérőt. Ezzel kimutatható.

(mérnök=kinyitja a képletgyüjteményt elfogadja és alkalmazza, fizikus=kételkedik, kérdez)

2015. okt. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"mert van hidegsugárzás!"

Nincs. csak te annak érzékeled.


"csináltuk az egyetemen"

Idézet egy egyetem oldaláról:

" Van „hideg sugárzás” is? Természetesen nincs. A testünkkel közel azonos hőmérsékletű testek sugárzását azért nem érezzük, mert ilyenkor a mi általunk kisugárzott energia és a test által felénk sugárzott energia éppen kiegyenlíti egymást. Ha a környező testek jóval hidegebbek a testünknél, akkor kevesebb sugárzó hő éri irányukból a bőrünket, mint amennyit kisugároz, így lehűl. Ezt érezzük úgy, hogy „sugárzik a hideg”."

Forrás: [link]


Jelen kísérletben a hőmérő "hője" sugározódik át és összpontosul a szárazjégen.

2015. okt. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ott sem a hideg sugárzik, hanem a külső hősugárzást árnyékolja le a tükör, így a hőmérőre kevesebb sugárzás jut, mint a környezetére, ezért eshet a hőmérséklete. Tehát attól, hogy ő maga kisugároz, amit nem kap teljes egészében vissza.


Mérnök: a képletgyűjteményedben szereplő képleteket kik találták ki?

2015. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

#5

Először is minden 0K-nél nagyobb hőmérsékletű testeknek mindnek van hőmérsékleti sugárzása.

Nyilván a minden valamire való kísérletező tudja, maga a merőeszköz is befolyásolja kísérlet eredményét. A folyékony nitrogén mennyisége sokkal több volt (méretben/tömegben) mint a hőmérő érzékelője. (értsd: pl 3db sejt hőmérsékletét nem lehet higanyos hőmérővel megmérni, hangya nem tudja felemelni a téglát). Vagyis a hőmérő nem tudja felmelegíteni a cseppfolyós nitrogént, ergo a hőmérőnek hőmérsékleti sugárzása van, de ebben a kísérletben elhanyagolható a nitrogén sugárzásához képest amit a parabolán keresztül továbbit. A hőmérő nem emittál annyi hőt amivel befolyásolni tudja a nitrogén hőmérsékletet. A hőmérő a környező levegővel van elsődlegesen kapcsolatban. Ha hűl, akkor a környező levegő igyekszik felmelegíteni.

Másodlagos hatás pedig a folyékony nitrogén. Magyarán a hőmérő-->nitrogén kölcsönhatás itt elhanyagolható.

Abban szerintemm meggegyezhetünk, h az emberi test hőérzete nem releváns ebben a kérdésben, mint kísérleti mérőeszköz. Amit ide linkeltél az igaz addig amig a ki nem egyensulyozott hőmérsékleti sugárzásokkal, "érezzük" a meleget, hideget. Azonban én elharkodott következtetést én nem tennék. A mérnökök egzakt dolgokat hajlamosak magyarázni "érezzükkel". Mintha egy általámos iskolás környezetismeret könyvböl ollózta volna ki a tisztelt BME-s ember.


#6 "Mérnök: a képletgyűjteményedben szereplő képleteket kik találták ki?"

A képletek megfigyelések alapján keletkező hipotézisek, amik a valóságra többnyire illeszkedik. Mint mondtam a mérnök elolvassa, elfogadja, alkalmazza. Neki az a dolga. Fizikus alkotja, de az ő feladata kitekinteni is a képletből. Kérdezni, h miért...stb

2015. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy nevezzük, a hő a melegtől a hideghez áramlik. Viszont a meleg meg hidegebb lesz a hideg tárgy hatására. Ki akarnak egyenlítődni. Ezért érzésre olyan hogy a hideg tárgy ontja magából a hideget, mert elvonja a meleget.
2022. dec. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként pl a párolgás hideget generál.
2022. dec. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Hőt von el, ezért érzel hideget.
2022. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!