Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a mars nem véd a kozmikus...

Ha a mars nem véd a kozmikus sugárzás ellen, akkor miért mondják a dokumentumfilmekben, hogy majd idővel légkört fognak fejleszteni növényekkel, meg különböző technológiákkal?

Figyelt kérdés
Hiszen a képződő, a leendő légkört alkotó gázokat ugyanúgy szétdarabolja majd a napszél, aminek a szubatomi részecskéi az űrbe szöknek.

2013. máj. 21. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A Marsnak van légköre, ez ma már nyílt titok.
2013. máj. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan növények amik sokkal jobban ellenállnak a sugárzásoknak, ilyenek pl a zuzmók és ezek is fotoszintetizálnak egy bizonyos szinten. Ne úgy képzeld el hogy élből 3 méteres nyírfákat ültetnek a Marsra, hanem ilyen kis igényű és nagy ellenállású növényeket, amik sok tíz (száz) év alatt teremtik meg azt a légkört ami használható lesz pl a pázsitfűnek, az pedig még jobb környezetet teremt majd a kisebb bokroknak, ami majd a fáknak teremt jó légkört. Ez egy nagyon lassú folyamat lehet és egyenlőre sci-fi, mivel az ember nem hogy terraformálni nem tud, de a lábát sem tette idegen bolygóra.
2013. máj. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
2013. máj. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Srapnel ***** válasza:
Lehetne mikróbákkal is dolgozni, sütné őket a nap, a sugárzást jobban kibírnák és egyben kaját v. üzemanyagot termelnének. Azért fontos a víz keresése a Marson, mert vízzel teli kupola, vagy vízréteg alá építkezés esetén a sugárzás egy részét felfogná a víz.
2013. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Srapnel ***** válasza:
A légkör inkább azért jó, ha van, mert van nyomása és a nyomáskülönbség kisebb a búra és a külső légkör között. Meg a légkör egyben hasznosítható anyag is: a Mars zömmel szén-dioxid, amiből oxigént lehet kivonni a Nap energiájával (vagy más energiával).
2013. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
A mohole projekt sem rossz ötlet. Csak klausztrofóbiásoknak és tériszonyosoknak lehet vele gondja dögivel. :D
2013. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind szép és jó, de itt alapvetően nem az UV védelem a kérdés, hanem a kozmikus sugárzás, amitől a Földön a mágneses tér véd minket, nem a légkör. A Mars magja viszont szilárd, mágneses tere csekély, tehát az ionizáló részecskék vígan keresztülvágtatnak mindenen.


Ezzel lesz érdekes kezdeni valamit.

2013. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
65%

Feljebb említették a vízréteget. Az jól elnyeli a kozmikus sugárzást.

A mohole projektben az a jó, hogy az UV és a kozmikus sugárzás bejutását is töredékére csökkenti (csak a függőleges beesési szög mentén jut le valami a gödör aljára). Ha kombinálva van vízpára-kibocsátással, még jobb a helyzet. És nem mellesleg plusz hőt juttat a Mars légkörébe, meg a mélység miatt a légnyomás is magasabb.

2013. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Wadmalac: Okés de itt most alapvetően az a kérdés, hogy mivel nincs mágnesestere a bolygónak így a légkört elfújná a napszél.
2013. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
Az azért nem úgy megy, hogy jön a napszél és fuff. A Marsnak millió éveken át vastagabb légköre volt, jóval vastagabb. Megfelelő technológiával a létrehozott "emberbarát" légkör már viszonylag könnyen fenntartható (legalábbis töredéke a szükséges befektetés a létrehozásénak).
2013. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!