Lehetséges-e a fénysebességnél nagyobb Sebesség?
"Az idő a fény sebességével tágul(halad),az idő sebessége a fény sebessége.
Mije van csak az időnek..iránya és sebessége, és a fénynek? Idő hullám hosz??
Az idő maga a fény,a fény maga az idő?
Az univerzum a fény sebességével tágul,tehát
az idő a fény sebesség(e).
A mozgás az anyag időben megváltoztazott térbeli helyzete.
A fény sebességénél nincs gyorsabb ,mivel az anyag az időn túl megváltoztatott térbeli helyzete a fentiek szerint nem nevezhető mozgásnak
(Az események az idő nem létezésével nem történhetnének meg.)
Az idő a megtörtént jelenek mennyisége
Az idő a megtörtént események mennyisége.Tehát a tér.
Az idő múlása változtatja a tér struktúráját.
Az idő a tér változásának mértékegysége
a sűrűség miat a f sebesség nem állandó,ahogy az idő sem állandó,ahogy az anyag szerkezete sem állandó."
A fentiek szerint a fény sebességénél gyorsabban nem tágulhat(ott) az univerzum.
Ez egy új felfedezés vagy ezt már rég tudták?
A tudomány jelenlegi állása szerint nem létezik nagyobb sebesség.
A relativitáselmélet értelmében a fénysebesség a legnagyobb sebesség. Ha valami közelít ehhez a sebességhez, akkor kevésbé "hat" rá az idő.
Képzelj el két galaxist, amik egymás felé haladnak 0,6 c-vel. (c a fényseb.) Tehát az egyik galaxisból úgy tűnne, mintha a másik 1,2 c-vel közelítene, ami a fénysebességnél nagyobb, de ez nem fog bekövetkezni, mert az idő hajlik meg úgymond, így maximum fénysebességgel látják közelíteni.
Ez nem pontos leírás, csak szerintem így lehet könnyen felfogni.
"Az idő a fény sebességével tágul.."
Az idő nem tágul és nincs sebessége. :)
Az Univerzum valóban igen nagy sebességgel tágult a múltban (sőt ma is), de a sebesség egy adott térben értendő. Itt viszont maga a tér tágult, amit nem zár ki az általános relativitás elmélet.
A fénynél természetesen létezik nagyobb sebesség. Sőt, elméletben létezhet részecske, ami gyorsabb a fénynél, bármiféle gond vagy probléma nélkül (mármint, a relativitás számára probléma nélkül).
A kikötés mindösszesen az, hogy tömeggel rendelkező részecske nem érheti el a fénysebességet.
A tér maga nem feltétlenül számít tömegnek (sőt, minek számítod a teret?) ergo a tér szövete korlátlan sebességgel tágulhat - erről egyszerűen nincs információnk. Viszont, ahogy írtam, a megkötés csak az, hogy fénysebesség alól nem lehet fénysebességre gyorsulni. De ha valami fénysebesség fölött van (vagy nincs tömege egyáltalán) az gyorsulhat fénysebesség fölé. Fénysebesség fölött viszont ahhoz kell végtelen energia, hogy fénysebesség alá lassítsuk.
Amúgy nézz utána a kvantum-összefonódásoknak - jelenleg úgy néz ki, hogy a részecskék közötti információ fénysebesség fölött cserélődik ki.
Szia!
>Mije van csak az időnek..iránya és sebessége, és a fénynek? Idő hullám hosz??
Ezt nem tudtam igazán értelmezni.
>Az idő maga a fény,a fény maga az idő?
Nem. Miért lenne az? Az idő múlása relatív, a fénysebesség abszolút (lásd: relativitáselmélet).
>Az univerzum a fény sebességével tágul
Nem. Az univerzum az úgynevezett "metrikus tágulás" szerint tágul. Ez azt jelenti, hogy maga a tér növekszik mindenütt az Univerzumban. A térnek ezt a "megnyúlását" nehéz észlelni közeli, mondjuk egy galaxison belüli objektumok között, mivel itt a gravitáció összetartó ereje jóval nagyobb. A legkönnyebben úgy figyelhető meg a jelenség, hogy megfigyeljük a távoli galaxisok vöröseltolódását. Minél messzebb van tőlünk egy galaxis, a belőle érkező fény annál inkább el van tolódva a vörös szín felé (magyarán a nagyobb hullámhossz felé), ez pedig azt mutatja, hogy minél messzebb van tőlünk valami, annál gyorsabban távolodik tőlünk. Az Univerzum bármelyik pontján állva igaz ez, bárhonnan nézzük, minden nagy galaxishalmaz távolodik tőlünk, és minél messzebb van, annál gyorsabban. Egy bizonyos távolságban ez a távolodás (amit ugye a tér megnyúlása okoz), eléri a fénysebességet, sőt, az azon túli objektumok ennél gyorsabban is távolodnak tőlünk. Ez azt jelenti, hogy egy bizonyos távolságon túl lévő csillagok fénye sosem fog elérni hozzánk, mert a köztünk lévő út hossza gyorsabban növekszik, mint amit a fény képes megtenni. Felmerülhet, hogy ez nem ütközik-e a relativitással, és a válasz az, hogy nem. Ettől még semmi sem >mozog< a fénynél gyorsabban, csupán a két pont közti út >hossza< változik meg ilyen nagy ütemben.
Innentől fogva igazából bukik, amit levezettél, de pár mondatra azért reflektálnék:
>az idő a fény sebesség
Azt hiszem, értem, mire célzol, de ez így nagyon pontatlan és félrevezető, ráadásul egyáltalán nem ennyire egyszerű. Az ide talán legjobban kapcsolódó téma (magán a relativitáselméleten kívül):
És persze az ide kapcsolódó fogalmak.
A többit inkább nem emelem ki külön. A metrikus tágulás megadja a választ az egészre.
"Amúgy nézz utána a kvantum-összefonódásoknak - jelenleg úgy néz ki, hogy a részecskék közötti információ fénysebesség fölött cserélődik ki."
Úgy tudom, hogy ezzel információt valójában mégsem lehet közvetíteni a fénynél gyorsabban. De lehet, azóta már más a helyzet.
#7: Igen, így van. Az információt nem lehet "azonnal" kinyerni, csak maximum fénysebességgel.
#8: Kár, hogy ott az a fránya relativitás, mi? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!