Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért keletkezik a metán...

Miért keletkezik a metán égésekor víz?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 17:16
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Bocs, de.......

Tudod, hogy mi az a metán?

És tudod, hogy miből áll a víz?

Gondolkodni szoktál?


A metán 1 szénatomból(C), és 4 hidrogénatomból(H) áll. Égésekor a szén széndioxiddá, a hidrogén vízzé ég el.

A széndioxid gázként eltávozik, a vízgőz pedig az első hidegebb felületen lecsapódik.


Pedro

2013. ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerves vegyületek tökéletes égésekor, amelyek szént, hidrogén és/vagy oxigént tartalmaznak, mindig szén-dioxid és víz keletkezik.
2013. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Isten így akarta. :/
2013. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Pedro akárkicsoda!

Attól, hogy te olyan nagyon okos vagy, és értesz valamit, még nem kéne itt bunkóskodni, mert nem azért kérdeztem, hogy kioktass. A nem éppen barátságos szavaidat tartogasd a jó anyukádnak.

2013. ápr. 18. 17:47
 5/7 A kérdező kommentje:
De egyébként köszi a választ!
2013. ápr. 18. 17:48
 6/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem bunkóskodtam, hanem komolyan kérdeztem, hogy tudod-e, mi az a metán, és hogy miből áll a víz. Mert ha nem tudod, akkor fölöslegesen magyarázom az atomi felépítését, ahhoz, hogy megértsd, el kell tudni képzelni a metán szénatomját, körülötte a hidrogénekkel, valamint a víz molekuláját.


Gondoltam, hogy nem azért kérdezted, hogy KIoktassanak, de nem is KIoktatásnak szántam. Csak oktatásnak, KI nélkül.


A nem éppen barátságos szavaimat, amik most éppen eszembe jutottak, inkább valóban megtartom magamnak, nem úgy, mint te. Én nem szoktam más édesanyját szidni - bár lehet, hogy nálad ez a szokás...


Egyébként meg SZÍVESEN.


Pedro

2013. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Aroniusz ***** válasza:
Szia.Egyszerű A metánban van Hidrogén,égéskor az anyagami ég egyesül az oxigénnal.És a hidrogén miután egyesül az oxigénnal nyilván vízlesz belőle.Ezt kiegészítésnek szántam a többi válasz melett.
2013. ápr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!