Hány gramm víz keletkezik 120g 80 tömegszázalékos metán tartalmú földgáz elégetésekor?

2011. márc. 7. 21:29
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

CH4+2O2=CO2+2H2O


16g metán ->36 g víz


120g*0,8=96 g metánunk van


ha 16g metán ->36 g víz

akkor 96 g metán x g víz


=36*96/16=216 g víz keletkezik

2011. márc. 7. 22:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. márc. 7. 22:51