2011. szept. 15. 11:28
1/2 bongolo válasza:
A tömegszázalék azt mutatja meg, hogy az oldat tömegének hány százaléka az oldott anyag tömege.
Most az oldat tömege 15+135 = 150 gramm lesz.
Az oldott anyag a 15 g só, tehát az oldat 15/150·100 = 10 tömegszázalékos.
Ha az oldat felét elpároljuk, akkor marad 150/2 = 75 gramm oldat. Pároláskor csak a víz párolog el, a só (15g) megmarad, tehát a bepárolt oldat 15/75·100 = 20 tömegszázalékos.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!!
2011. szept. 16. 07:37