Kémia 8 oszt.15gramm sóból és 135 gramm vízböl oldatot készitünk. Hány tömegszázalékos lesz az oldatunk? 2-az oldat tömege? 3-hány tömegszázalékos az oldat, ha felére bepéroljuk?

2011. szept. 15. 11:28
 1/2 bongolo ***** válasza:

A tömegszázalék azt mutatja meg, hogy az oldat tömegének hány százaléka az oldott anyag tömege.

Most az oldat tömege 15+135 = 150 gramm lesz.

Az oldott anyag a 15 g só, tehát az oldat 15/150·100 = 10 tömegszázalékos.


Ha az oldat felét elpároljuk, akkor marad 150/2 = 75 gramm oldat. Pároláskor csak a víz párolog el, a só (15g) megmarad, tehát a bepárolt oldat 15/75·100 = 20 tömegszázalékos.

2011. szept. 15. 12:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!!
2011. szept. 16. 07:37