2011. jan. 21. 15:46
2/5 DudoloPocok válasza:
I. 1 mól oldásakor a 2 mól Na+-ion, 1 mól CO3(2-) ion, valamint 10 mól víz kerül 200/18 mól vízhez
tehát : Na+ -ból 2 mól
CO3(2-) 1 mól
II a szóda moltömege : 2*23+12+3*16+10*18 = 286 g -ot oldunk 200 g vizben.
Az össz tömeg 200+286 = 496 g, ebben van 2*23+12+3*16 = 106g oldott anyag
(106/496)*100=21
3/5 DudoloPocok válasza:
bocsi véletlenül küldtem el
m/m%= 21,81
az oldat tömege helyesen 486, nem pedig 496
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Ment a felpontozás.
2011. jan. 21. 20:14
5/5 anonim válasza:
Neharagudj de nekem elmagyaráznád kicsit részletesebben..:/ miért szorzod 10*18-at? az nem nagyon világos..:/