1 mol kristályszódát (Na2CO3 * 10 H2O) oldunk 200 g vízben. A. , Hány mol iont tartalmaz az oldat? B. , Hány tömegszázalékos az oldat?

2011. jan. 21. 15:46
 1/5 Silber ***** válasza:
0%
Varázsszó?
2011. jan. 21. 18:09
 2/5 DudoloPocok ***** válasza:

I. 1 mól oldásakor a 2 mól Na+-ion, 1 mól CO3(2-) ion, valamint 10 mól víz kerül 200/18 mól vízhez


tehát : Na+ -ból 2 mól

CO3(2-) 1 mól


II a szóda moltömege : 2*23+12+3*16+10*18 = 286 g -ot oldunk 200 g vizben.


Az össz tömeg 200+286 = 496 g, ebben van 2*23+12+3*16 = 106g oldott anyag


(106/496)*100=21

2011. jan. 21. 19:43
 3/5 DudoloPocok ***** válasza:

bocsi véletlenül küldtem el


m/m%= 21,81


az oldat tömege helyesen 486, nem pedig 496

2011. jan. 21. 19:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Ment a felpontozás.
2011. jan. 21. 20:14
 5/5 anonim válasza:
Neharagudj de nekem elmagyaráznád kicsit részletesebben..:/ miért szorzod 10*18-at? az nem nagyon világos..:/
2012. ápr. 21. 19:09