2010. jan. 18. 16:30
1/2 anonim válasza:
40 g NaOH = 1 mol
0,8 g NaOH = x mol
X=0,8/40= 0,02 mol
0,02 mol van 200 ml-ben
x mol van 1000 ml-ben
X= 1000/200*0,02=0,1 mol van 1 literben
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :)
2010. jan. 18. 18:29