Egyenlettel kellene felírni.
2.:
Hány gramm víz keletkezik 40 g 80 tömeg%-os metántartalmú földgáz elégetésekor?
2012. okt. 9. 19:55
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Valaki le tudná írni számolással is, és az eredményt? :)
2012. okt. 9. 20:27
3/3 bongolo válasza:
CH4+4O2 = CO2+2H2O
atomtömegek:
H: 1 g/mol
C: 12 g/mol
O: 16 g/mol
molekulatömegek:
CH4: 12+4·1 = 16 g/mol
CO2: 12+2·16 = 44 g/mol
H2O: 2·1+16 = 18 g/mol
1 mol CH4-ből lesz 1 mol CO2 a reakcióegyenlet szerint
vagyis 16g metánból lesz 44g széndioxid. 11g-ra gondolom ki tudod számolni.
2)
40g 80 százaléka 36g. Ennyi tiszta metán van benne.
1 mol CH4-ből lesz 2 mol H2O
16g metánból lesz 2·18g víz.
Folytasd.