Hány gramm metán elégetésekor keletkezik 11 g szén-dioxid? (GYORSAN! )


Egyenlettel kellene felírni.


2.:

Hány gramm víz keletkezik 40 g 80 tömeg%-os metántartalmú földgáz elégetésekor?


2012. okt. 9. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
CH4+4O2 = CO2+2H2O
2012. okt. 9. 20:10
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Valaki le tudná írni számolással is, és az eredményt? :)
2012. okt. 9. 20:27
 3/3 bongolo ***** válasza:

CH4+4O2 = CO2+2H2O


atomtömegek:

H: 1 g/mol

C: 12 g/mol

O: 16 g/mol

molekulatömegek:

CH4: 12+4·1 = 16 g/mol

CO2: 12+2·16 = 44 g/mol

H2O: 2·1+16 = 18 g/mol


1 mol CH4-ből lesz 1 mol CO2 a reakcióegyenlet szerint

vagyis 16g metánból lesz 44g széndioxid. 11g-ra gondolom ki tudod számolni.


2)

40g 80 százaléka 36g. Ennyi tiszta metán van benne.


1 mol CH4-ből lesz 2 mol H2O

16g metánból lesz 2·18g víz.

Folytasd.

2012. okt. 9. 22:03