2012. szept. 19. 17:02
1/3 BKRS válasza:
NaOH+HCl = NaCl +H2O
Vagyis 1 mol NaOH 1 mol HCl-t kozombosit.
Ki kell tehat szamolni, hogy hany mol az NaOH amit hasznalunk.
M(NaOH)= 23+16+1=40g
Ezek szerint 4g NaOH az 0,1mol
Vagyis 0,1 mol HCl gzat kozombosit.
A kerdes az, hogy ez hany gram.
M(HCl)= 1+ 35,5 = 36,5
0,1 mol HCl az pedit 3,65g
Tehat 4g NaOH 3,65g HCL gazt kozombosit.
2/3 A kérdező kommentje:
nagyonnagyon köszi
2012. szept. 19. 17:12