Niki166 kérdése:

4 gramm NaOh-ot tartalmazó oldatunkat hány gramm HCL-gáz közömbösíti?


2012. szept. 19. 17:02
 1/3 BKRS ***** válasza:

NaOH+HCl = NaCl +H2O

Vagyis 1 mol NaOH 1 mol HCl-t kozombosit.

Ki kell tehat szamolni, hogy hany mol az NaOH amit hasznalunk.


M(NaOH)= 23+16+1=40g

Ezek szerint 4g NaOH az 0,1mol

Vagyis 0,1 mol HCl gzat kozombosit.

A kerdes az, hogy ez hany gram.

M(HCl)= 1+ 35,5 = 36,5

0,1 mol HCl az pedit 3,65g


Tehat 4g NaOH 3,65g HCL gazt kozombosit.

2012. szept. 19. 17:05
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyonnagyon köszi
2012. szept. 19. 17:12
 3/3 anonim válasza:
mi az az M az M(NaOH) előtt?
2012. szept. 30. 16:38