10g hány mg? 100mg hány mikrogramm? 1cg hány mg? 100 cg hány gramm? 100 mikrogramm hány mg? 10 mg hány cg?

2012. aug. 29. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. aug. 29. 21:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Így számolod:


1 g = 1000 mg

10 g = 10*1000 mg = 10 000 mg


1 mg = 1000 μg

100 mg = 100*1000 μg = 100 000 μg


1 cg = 0,01 g

1 g = 1000 mg

0,01 g = 0,01*1000 mg = 10 mg


1 cg = 0,01 g

100 cg = 100*0,01 g = 1 g


1 μg = 0,001 mg

100 μg = 100*0,001 mg = 0,1 mg


1 mg = 0,001 g

10 mg = 10*0,001 g = 0,01 g

1g = 100 cg

0,01 g = 100*0,01 cg = 1 cg

2012. aug. 31. 21:02
 3/6 Ian Catman ***** válasza:

fizika tankönyvek, wikipedia, szótár.

az általános átváltásokat kell megtanulni, pl. milli=ezred, stb.

2012. szept. 4. 16:58
 4/6 anonim ***** válasza:

rudolf.th-nak

Nem veszed észre,hogy a kérdezö csak ugratja a válaszra méltatókat?

2012. szept. 5. 08:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Én azt miből vegyem észre? Van erre valamilyen recept? Láttam itt már az ilyen jellegű kérdéseknél ennél sokkal “durvábbat” is és az illető teljesen komolyan gondolta, mert annyira tájékozatlan volt. Amúgy az eddigi tapasztalataim alapján olyan 30% a valószínűsége annak, hogy az ilyen kérdések esetén a kérdező csak szívatni akarja a válaszolókat. Most hogyan válasszam el a 70%-ot ettől a 30%-tól?

2012. szept. 6. 16:04
 6/6 anonim válasza:
igaz.
2015. jún. 12. 02:17