Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt a rengeteg csapadékot,...

Ezt a rengeteg csapadékot, ami mostanában lehullott nem lehetne valahogy elraktározni a nyári aszályos időszakokra?

Figyelt kérdés

Csak eszembe jutott, hogy ezen a télen a szokottnál is több hó, eső esett. És nincs rá valami lehetőség, hogy ezt eltároljuk valahogy a nyári időszakra öntözésre? Vagy ez túl drága lenne?

Illetve nem tudom, külföldön esetleg nincsenek ilyen kezdeményezések?

Olyanra gondoltam, mint az esővízgyűjtő tartályok, csak sokkal nagyobb kivitelben. Lehetséges lenne, vagy nem?



2013. márc. 21. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogyne, vannak is rá tervek, csak nem vitelezik ki. Nem éppen tartályok, hanem tavak formájában, de a régi csatornarendszert is fel kéne újítani, illetve kiegészíteni.
2013. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó ötlet.

Alföldön 500–600 mm az évi csapadék. Ennek a felét érdemes vola tárolni.

Négyzetméterenként egy 200 literes hordó már elég lenne.


96000 km^2 *1000000= 96 000 000 000 db hordó kellene.

2013. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Hogyne, vannak is rá tervek, csak nem vitelezik ki"


Ez a baj. Gondolom drágállják. De egy csomó hülyeségre bezzeg van pénz. Most inkább nem sorolnám fel őket tételesen, de gondolom egyetértünk.

Meg hát akkor mire panaszkodnának nyáron a mezőgazdászok. Igaz? Addig mindig elő lehet venni, hogy hát aszály volt. :-)

2013. márc. 21. 15:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, mert az ország csatornarendszere a minél gyorsabb vízelvezetésre épült, és nem arra, hogy vizet tudjunk tartalékolni.
2013. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Nem lehet, mert az ország csatornarendszere a minél gyorsabb vízelvezetésre épült, és nem arra, hogy vizet tudjunk tartalékolni."


Kösz. Az én véleményem erről az, hogy mivel nemsokára igencsak kevés iható vizünk lesz a Földön, talán elkezdhetnénk más nézeteket vallani, és igenis berendezkedni a tartalékolásra. De valószínűleg ezt mi már nem fogjuk megérni. De igazad van.

2013. márc. 21. 16:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyan hol teremne a búza, ha a földemen vizet tárolnátok??


Vagy ne egyek kenyeret?

2013. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem egészen így gondoltam. Van épp elég olyan föld az országban ahol nem terem meg semmi, nemhogy a búza. Ott kellene ezeket kialakítani. Nem ott, ahol jó termőföld van, hanem ami semmire sem jó. Hidd el bőven van ilyen hely.
2013. márc. 21. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Tárolót ott tudsz építeni, ahol a víz jár. Az pedig nem aszerint válogat, hogy jó-e ott a talaj vagy sem. A legegyszerűbb tározók kialakítása így is milliárdokba kerül - épült pár. Ezek is részben vagy egészben művelt területen vannak, amiből el ezért el kell engedni a vizet, mikor az ár elvonult. Jelenleg nem lehet nálunk akkora mennyiségű vizet eltárolni, amennyiből aztán nyárig öntözésre alkalmas mennyiség marad.
2013. márc. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet annyit tárolni. Ki van számolva. Hely is van rá. Igen, egyes részei hasznosíthatók volnának másra is, mint minden más esetben is. Csakhogy ha a ma parlagon lévő földek töredékére gyűjtenénk vizet, lenne néhány újabb Balatonunk.

Sem a hely, sem a csatornarendszer módja, sem a mennyiség nem probléma, meg van oldva, néhány konkrét kiviteli terv kellene, ha kitűzött a cél. Az akarat hiányzik, nem a pénz. Jobb az akadékoskodás, mint itt is. Nem számolunk, nem tervezünk, akadékoskodunk. Ezen a vidéken nem a megoldás, az együttműködés a cél, hanem az ellenzés, a keresztbe tevés. Ezért nem jutunk egyről kettőre.

2013. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a földem végében ott van az öntözőcsatorna, mégsem öntözök belőle.

Egyszerűen nem éri meg, ha 100 Ft-ba van 1m3 víz kijuttatása.

Ha meg csak egy-két locsolás miatt fizetem be a vízhasználati dijat, akkor mégtöbbe.

2013. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!