Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy a Nap minimálisan,...

Igaz, hogy a Nap minimálisan, de egyre közelebb van a Földhöz?

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 11:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Ami biztos, hogy a Nap lassan, de biztosan növekszik, a Föld pedig távolodik a Naptól (ahogyan egyébként a Hold is a Földtől).

Pontos számadatokat nem tudok, de persze ha a Nap gyorsabban tágul, mint ahogy a Föld távolodik, akkor persze olyan, mintha közeledne, de valójában nem közelít egymáshoz a két égitest.

2013. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Nézd, most közel fél 1 van, és mivel nyáron (az északi féltekei nyár) távolabb vagyunk a Naptól, így most éppen távolodunk a Naptól, tehát 1-re távolabb leszünk.
2013. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a kérdező az ovális keringési pályára, és az aphélium-perihélium különbségére gondolt :)
2013. febr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Wadmalac ***** válasza:
Nem tudok pontos adatokat, de mivel a Nap folyamatosan veszít a tömegéből, a távolodás valószínűbb.
2013. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nézd, most közel fél 1 van, és mivel nyáron (az északi féltekei nyár) távolabb vagyunk a Naptól, így most éppen távolodunk a Naptól, tehát 1-re távolabb leszünk.



ez már csak azért is hülyeség, mert a föld a napkörül ovális pályán kering, és mikor a föld tengelye szerint mi a legtávolabb vagyunk a naptól, akkor a keringési pálya szerint vagyunk a legközelebb..

2013. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem néztem utána, hogy hiteles-e, csak továbbadom.


"Az elmúlt 35 évben végzett egyre pontosabb műholdas mérések feltárták a Nap-Föld-távolság lassú változását: száz év alatt kb. 7 méterrel nő a távolság. A 7 méteres változás jelentéktelennek tűnik a 150 millió kilométerhez képest, de rögtön fontossá válik, ha megpróbáljuk megmagyarázni. A változás egy kis hányada könnyen érthető, oka a Nap tömegének folyamatos csökkenése. Ahogy a Nap tömege csökken, gyengébb lesz a tömegvonzása, a körülötte keringő test egyre távolabb kerül tőle. Ez a változás a számítások szerint kb. egy centimétert tesz ki évenként, tehát száz év alatt éri el az egy métert."

[link]

2013. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt kifejtenéd bővebben? Nem egészen világos, hogy mire gondolsz... Mellesleg az általad idézett válaszoló nem is említette a Föld tengelyét :)

(Egyébként sem ovális, hanem ellipszis pályán kering Földünk a Nap körül.)

2013. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előtti :D #5-ös válaszoló.
2013. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Wadmalac ***** válasza:

#6:

1. örülök, hogy jól tippeltem és az okot is részben jól tippeltem.

2. adott cikk és a bránok: elég durva, de sztem a Föld adott mértékű távolodásához sztem nem feltétlenül kell ez. A Nap tömegcsökkenéséből eredő távolodáshoz hozzájárulhat pl. a Jupiter gravitációs hatása is, az körönként "meghúzva" a Föld keringését okozhat pályamódosulást.

2013. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az Io meg egyre közelebb kerül a Jupiterhez, hogy miért azt nem tudom de gondolom ugyanez a hatás érvényesül a Föld-Nap rendszer esetében is a Nap tömegcsökkenésén felül.
2013. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!