Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi is az a TÉR, mi a szerkezet...

Athandir kérdése:

Mi is az a TÉR, mi a szerkezete, milyen anyagok alkotják?

Figyelt kérdés
De ha a világűrben minden súlytalan, akkor hogyan lehet nyomást, erőt gyakorolni és meggörbíteni a teret a szélrózsa minden irányában?

2013. febr. 20. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem amíg a fizika tudásod nem üt egy legalább középiskolai szintet addig ne is erőlködj ilyen "bonyolult" dolgok megértésével.
2013. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek, tanulmányozd a hatodikos fizikakönyvet. Ha azt nem is tudod meg belőle, hogy a világűrben semmi sem súlytalan, azt viszont igen, mit jelent az erő fogalma, és ezen keresztül kellő szorgalommal eljuthatsz oda, hogy a világűrben lévő testekre miféle erők hatnak, és ebből hogyan jön ki az, amit te súlytalanságnak vélsz.
2013. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Jó rendben van akkor az állításod szerint a tér egy test, ami, mint olyan nem súlytalan.


De még mindig nem tudom, mi a tér, milyen anyagok alkotják, milyen a szerkezete és hogyan görbíthető?

Szóval akkor mi is az a gravitáció, egy erő, vagy a tér görbülete, esetleg mindkettő, vagy egyik sem?

2013. febr. 21. 18:59
 4/18 anonim ***** válasza:

" állításod szerint a tér egy test"


Ezt mégis honnan vetted?!

2013. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A súlytalanságot ez esetben nem csak pár száz km.-, hanem több ezer fényév távolságokra, akár a galaxisunkon kívüli, űrre is értem, ahol gyakorlatilag a gravitáció a nullával, a tér a végtelennel egyenlő.
2013. febr. 21. 19:30
 6/18 A kérdező kommentje:
A világűrben lévő testekre, részecskékre ható erők a következők: gravitáció, gyenge magerő, erős magerő, elektromágneses erő... (6. osztály.)
2013. febr. 21. 19:48
 7/18 A kérdező kommentje:
Szeretném végre megérteni, hogy mi a tér, mi a szerkezete, hogyan lehet görbíteni, és meddig, milyen irányban, formában?
2013. febr. 21. 20:01
 8/18 anonim ***** válasza:
Inkább azt értsd meg, hogy alapvető háttérismeret nélkül ezt nem tudod megérteni...
2013. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Öcsém, először az alapfogalmakkal kéne tisztába kerülni...
2013. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
a kérdéseidre senki sem tud biztos választ adni csak egy feltételezést... a tér: az ahol az anyag jelen van és a három irány előre-hátra , balra-jobbra , fel-le szerkezete:háló szerkezetűnek mondják (de szerintem pontok halmaza) , anyaga: sötét anyag . világűrben csak súlytalanság van , attól a tömeged még létezik ami az energiától is függ nemtudom lehet ismerős ez : e=m*c^2 "A tömeg a fizikai testek tulajdonsága, amely a bennük lévő anyag és energia mennyiségét méri. A súlytól eltérően a tömeg mindig ugyanaz marad, akárhová kerül is a hordozója." ,erőt és nyomást gyakorolni lehet : ha kiküldenek az űrbe abba az űrhajóba 1bár nyomásnak lenni kell h ne dögölj meg (űrruhában is van ilyen nyomáskiegyenlítő) erőt gyakorolni is lehet , F=m*a tömeg szer gyorsulás , vegyük az ütést: tömege van a kezednek és a gyorsulással egy irányba ez erőt fejt ki , az űrben tudsz mozogni attól h nullgravitáció van.... teret görbíteni hát ... azt se tudják eldönteni hogy lapos e vagy "gömb" alakú az univerzum , ez az én véleményem lesz vagy meglátásom többiek lehet javítani ha tévedek.. szóval a térgörbülés szerintem akkor jön létre ha nagy sebességgel haladsz előre (előre akármilyen irány lehet) vegyük pl az autó vezetést , nagyobb sebességnél egy csőszerűnek látod a teret , ez szinte már egy térgörbülés , de csak a fénysebességgel tudnád elérni azt a pontot ahol már a teret meggörbítenéd de itt már jönne megint a relativitás elmélet és az időutazás stb... szóval ennyit erről
2013. febr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!