Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki aki nem jó matekból de...

Jokkker kérdése:

Valaki aki nem jó matekból de aztán megszereti lehet belőle jó ha nem is zseni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 21:14
 1/6 anonim válasza:

lehet, még zseni is

egy jó könyv kell hozzá, meg sok sikerélmény

2013. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én vagyok erre az egyik példa. :)


Kezdetben ötös voltam úgy 5.-ig vagy 6.-ig, aztán négyes; gimi első félévben pedig kettes... Kb. lövésem nem volt az egészről, de a tanár is répa volt. Aztán sulit váltottam, meg változtam is; később már a matek volt az egyik kedvencem (a mai napig is), és még a főiskolán is négyes volt a legrosszabb jegyem.


Szerintem egyébként függhet attól a dolog, hogy mennyire nem jó eredetileg az illető, azaz milyen szintről kellene feljönnie. De úgy általánosságban azt mondom: igen, ha megszereti a matekot, akkor mindenképp lehet belőle sokkal jobb. Egyszerűen rááll az ember agya valahogy erre a fajta gondolkodásra, és a sikerélmények által még több kedve lesz ehhez a tantárgyhoz. Ami fontos szerintem: nem csak a száraz, mechanikus gyakorlás kell, hanem a játékos készségfejlesztés is (logikai és matematikai játékok, barkochba stb.)


Úgyhogy hajrá, és sok sikert. :)

2013. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ami fontos szerintem: nem csak a száraz, mechanikus gyakorlás kell,"


Ez így van! Én imádom a matekot, mert az egész csak logika, valahogy mindig ment (ha jegyeim nem is mindig ezt mutatták).


A gyakorlás igaziból csak arra kell, hogy megjegyezd azt amit tanultál belőle, meg hogy a dolgozat könnyebben menjen :)


Kérdésedre válaszolva: Igen.

2013. febr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen igen.


Fejér Lipót pl. az egyetemi éveiig ki nem állhatta a matekot.

[link]

2013. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen, de azért néhány feltételnek teljesülnie kell. Ehhez nézzük mit jelent, hogy nem jó, és hogy megszereti.


A matematika egy olyan ismerethalmaz, amely különösen szigorúan az elemek egymásra épüléséből áll. Mint egy nagyon bonyolult magas épület. Ha abból kiveszünk egy szerkezeti elemet, az épület instabil lesz, esetleg egyes részei lakhatatlanok. Ha még több elemet veszünk el, vagy kevesebb, de nagyon fontos elemet, akár össze is dőlhet.

Az egyes elemek, a matematika egyes részei. Ha valaki nem tanulta meg az oszthatóságot, és még néhány kapcsolódó részt, soha nem lesz belőle algebrista. Ez a rész összedőlt. Foglalkozhat még függvénytannal, időnként ott is ingatag lesz, de alapvetően menni fog (még lakható). De De törtek ismerete, alapvető mértani elemek ismerete, függvények megértése nélkül nem fog felépülni semmi.

Ha valaki valamivel foglalkozik, sikerélményre van szüksége. Az állandó sikertelenséget az ember nem viseli el, ha például ez a helyzet a matematikával, utálni fogja teljes szívéből. A megszeretéséhez részsikerekre és onnan fejlődésre van szüksége. Ezért minden azon múlik, amikor meg akarja szeretni, a hiányok pótlására mennyi ideje és energiája van. Ha elegendő, menni fog. Ha 30 évesen nehéz munkával keresi a kenyerét, és általános iskolai alapismeretek hiányoznak, nem lesz elég energiája, kedve, ideje, hogy mondjuk a negyediktől kezdve módszeresen átrágja magát a középiskolán is. Ráadásul egyedül rendkívül nehéz. Ekkor nincs esélye, ha nem kap egy-két évet és segítséget. Persze a megismerésnek, megértésnek, alkalmazásnak sokféle szintje van, és nem kell mindent tudni a boldogsághoz. Többnyire a mindennapi életben szükséges matematikai ismeretek (kamatszámítás, elemi függvények, néhány mértani idom, táblázatok használata, hasonlók) elegendők ahhoz, hogy ne utáljuk a matematikát.

2013. febr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, az alapok nagyon fontosak. Tapasztalom itt, a gyk-n is, hogy sok kérdezőnek azért nem megy egy-egy anyagrész, mert nincs mire alapozni, mivel általános iskolai tudnivalókkal nincsenek tisztában. És nem mindig a saját hibájuk...

Ilyenkor pedig csak egy lehetőség van: pótolni a hiányzó tudást, azaz elmagyarázni nekik érthetően, aprólékosan.

Persze én is sokszor inkább csak benyögöm egy-egy feladatra a megoldást, nálam ez idő és hangulat kérdése...

De már nyitottam egy matek című fájlt, amibe bemásoltam a magyarázós válaszaimat (pl. alapműveletek, műveletek sorrendje, százalékszámítás, hatványozás stb.), így új kérdés esetén csak másolgatni kell. :)


A játékossághoz pedig szintén van ötletem; bár a kérdező lapít, de talán mások örülni fognak neki. Az alábbi kérdésnél írtam egy szép, hosszú listát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Jó szórakozást. :)

2013. febr. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!