Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A termeszettudomanyok, matek,...

A termeszettudomanyok, matek, fizika, szerintetek is feljeszti az agyat, a gondolkodast es memoriat?

Figyelt kérdés

Arra lennek kivancsi, hogy egyetertetek-e azzal, hogy minel tobbet hasznaljuk az agyunkat, annal jobb lessz, annal jobban hozzaszokik a terheleshez stb.

Pl a sok matek, fizika, rejtvenyek, sakk, barmi amivel nagymertekben hasznaljuk az agyunkat es persze az egyre tobb tanulas is, feljeszti az agyat, es hozzaszoktatja az egyre nagyobb igenybevetelhez szerintem.

Remelem ertheto, hogy mire gondolok. Errol hallanek par velemenyt, tapasztalatot.



2013. febr. 12. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Hiszen azért van a suliban matek, fizika meg ilyesmik hogy ne legyünk/maradjunk tökhülyék. Nem tudom hány éves vagy de még egy 10 éves is tudja hogy minél többet használjuk az agyunkat annál jobb lesz.
2013. febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Igen, mindezek fejlesztik a gondolkodást és a memóriát, továbbá egyéb képességeket is.

Szintén fejlesztő hatással van a nyelvtanulás, ill. a memorizálás (prózai szövegek, versek stb.).


De ami igazán meglepő lehet: a zenével kapcsolatos rendszeres tevékenységek (zenehallgatás, hangszerjáték, éneklés stb.) még ezeknél is jobb képességfejlesztő hatással bírnak ugyanezeken a területeken. A zene ugyanis szinte minden képességterületre pozitív hatással van, ezt kutatások igazolják. Minél kisebb korban kezdi valaki, annál jobb; később már kevésbé látványosak az eredmények, de ez szinte mindenre igaz, azt hiszem.

2013. febr. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

Az emberi értelem az agy egyetlen, nagyon erős képességére vezethető vissza: gyorsan tud mintákat illeszteni.


Ha valamilyen problémát oldasz meg, akkor rengeteg ott előforduló mintával szembesülsz, így gyorsul fel a problémamegoldási képességed. (Egy sakkmester pl. több ezer mintát képes azonnal felismerni és gondolkodás nélkül reagálni rá - ezért képes szimultánt adni, miközben versenyen sokszor órákat is gondolkozik egy-egy lépésen.)


Az, hogy másféle problémákat hogyan tudsz megoldani, az attól függ, hogy a más problémákból megszerzett mintákhoz hasonlóak előfordulnak-e ott is.


Pl. a matematika alapja a logika, így aki abban járatos, az más tudományakban is felismeri majd a színtiszta logikát. De aki csak keresztrejtvényt fejt, az a szavakat tudja majd jól illeszteni. Aki Sudoku bajnok, az nem fog tudni más játékban ösztönösen jól játszani - esetleg gyorsabban megtanulja azt is, hiszen a tanulás folyamata is egy tanulható minta. Aki jó egy csapatsportból, az könnyebben tanul meg egy újat.


Tehát az, hogy milyen problémamegoldó képessége lesz valakinek, az függ attól, hogy az általa végzett tevékenység milyen jellegű megoldandó problémákat vet fel.

2013. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!