Hogy lehet, hogy a Hold mindig ugyanazt az oldalát mutatja a Föld felé? Ez véletlen?
Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 13:22
11/14 anonim válasza:
Miért gondolod? A Fölre jóval nagyobb hatása van a Hold gravitációja mint a Napé. Tehát nem a Naphoz fog igazodni hanem a Holdhoz.
12/14 anonim válasza:
Igen, csakhogy a Holdra is hatással van a Nap. Ugyanaz a hatás, ami a Holdat és Földet egymáshoz igazítja, fogja majd a Földet és a Holdat a Naphoz is igazítani. Szépen beállnak egy egyenesbe és egy földi nap ugyanannyi lesz mint egy holdi nap, ami egy egész év lesz.
13/14 anonim válasza:
Annyiban kiegészíteném a válaszokat, hogy a Földről a Hold felszínének kb 62% látható, igaz nem "egyszerre". Ennek az oka pedig az hogy, amíg a Hold tengelykörüli forgásának sebessége állandó a Föld körüli keringésének sebessége nem. A Hold pályája hasonlóan a bolygókéhoz nem kör alakú hanem egy ellipszis, aminek egyik fókuszpontjában van a Föld. Így amikor hozzánk közelebb van a Hold, a pályamenti sebessége kicsit nagyobb, azaz a forgáshoz képest "siet", míg a Földtávolban a sebessége alacsonyabb, azaz a forgáshoz képest "késik". Ezért Földtávolban a baloldalon látunk kicsit a "Hold mögé", Földközelben meg a jobboldalán :)
14/14 éberember válasza:
Akkor ez azért van mert a hold egyik fele (ez néz felénk) tele van vassal a másik felében meg toll van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!