Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy fiúgyermek általában...

Ha egy fiúgyermek általában az anyai nagyapára üt (nem tudom ez mennyire állja meg a helyét), akkor kire üt egy lánygyermek?

Figyelt kérdés
Az apai nagyanyára?
2013. jan. 7. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű.Sok tényező befolyásolja,hogy egy gyerek melyik rokonra hasonlít jobban.
2013. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Pusztán logikai alapon igen. Tehát az ellenkező nemű szülő ellenkező nemű szülőjére.

De amúgy nem tudom, nem értek a genetikához. Volt nemrég egy hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Üdv. :)

2013. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ez egy necces állítás.


Gondolom az van mögötte, hogy a fiú kromoszómakészlete 46XY. Ebből az Y az apától jön, az X az anyától. Az anya 46XX, az egyik X-et a saját anyjától, a másikat a saját apjától kapta, aki a vizsgált fiú nagyapja. Így 50% lenne az esélye annak, hogy a vizsgált fiúnkban az anyai nagyapa X-e van, (és 50%, hogy az anyai nagyanyáé) csakhogy:


Van ugye rekombináció, azaz az anyában lévő két X keveredik.


Ezek csak az ivarkromoszómák, a testiek onnan jönnek, ahonnan éppen sikerül, plusz azok is rekombinálódtak, így teljes a zűrzavar.


Ráadásul az Y kromoszóma meg tuti, hogy az apai nagyapától érkezett, és az Y-on a rekombináció is korlátozott, így ez elég erős ellenpontja az elméletnek.


Ha lányt néznénk, ő XX, így egyáltalán nem tudunk olyan kitüntetett ágat mondani, akire jobban hasonlíthat, tehát ha a fiúkra valami miatt érvényes is lenne ilyen szabályszerűség, a lányok kénytelenek a véletlenre bízni magukat.

2013. jan. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló nagyon jól leírta a törvényszerűségeket, nekem a személyes tapasztalatom az, hogy a fiúgyermek a szülők, nagyszülők közül legtöbbször az apai nagyapára hasonlít legjobban, de másnak lehet más tapasztalata.
2013. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!