Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az agy hogyan hozza letre a...

Az agy hogyan hozza letre a tudatot?

Figyelt kérdés
Itt pusztan a materialista elgondolasra gondolok.
2012. nov. 16. 21:08
1 2 3 4
 31/32 izidorkata ***** válasza:

az egyik fönti komment nagyon elgondolkodtatott:

...............

Nézz meg pár depresszióst, aki éppen azzal azonosul, hogy ő egy szerencsétlen, semmire kellő, csúnya, bolond, stb. ember.

Aztán a másik véglet, ő tökéletes, szép, okos, stb. Ezek ugyan mitől igazak?!?!? Mitől nem hamisak? Erről ennyit.

Bizony, az egy hamis én képzet. Mert te se nem okos nem vagy, se nem buta, se nem szép, te csak VAGY. Ennyi, nem több. Minden más egy személyes illuzió, és semmi köze a valósághoz. Nem létezik szép és csúnya, nem létezik okos és buta, stb. Tapasztalatok léteznek, ezeket pedig felcímkézni, megítélni, ökörség, és csupán az igazság eltorzítása.

.....

az a kérdésem hogyha az ember megszabadul a személyisége illúzióitól, akkor mi marad? Mi az hogy csak úgy van. Akkor mi különbözteti meg más létezőktől. Sőt ha nincs megkülönböztetés, akkor mi van?


Mégegyszer összefoglalom z álláspontomat. A világ diferenciált, jelenségek vannak. Tehát a létet nem lehet másnak mondani mint a változó jelenségek összességének.


A világosság kedvéért a jelenségeket lehet létezőknek nevezni, így ismertebb: lét-létező ellentét pár, én inkább a lét-jelenség elnevezést használom.


Mert a létezők létezése egy jelenség amit érzékelhetünk, vagy érzélkszerveinkel, vagy eszközeinkel, vagy kikövetkeztethetjük. Szóval a létező vagy megismerhető, vagy nem létezik. Azért ismerhető meg mert mindennek ami van van tulajdonsága. Szóval semmi sem van csak úgy tulajdonságok nélkül. olyan hogy hogy csak van, olyan nincs.


Számomra Isten nem egy tulajdonság nélküli elvont fogalom, vagy egy homályos misztikus fejtegetés hanem egy élő valaki akinek tulajdonságai vannak.

Ezért tartom helyesnek ha néven nevezzük tiszteletünk jeléül. Az a tapasztalatom hogy borzasztó támadják azokat akik hirdetni merik Istent mint igazi élő személyt, és tanújaiként tevékenykednek.


Régebben írtam hogy materialista vagyok, mert az anyagi világon kívül nem tudok más világot elfogadni.

Ezt helyesbítenem kell, ahhoz hogy az ember azt mondja hogy a létezőknek formája kell hogy legyen, és hogy jelenségként nyilvánuljon meg, ahhoz nem kell semmiféle izmus. Egyszerűen ilyen a valóság, erről nincs is mit vitatkozni.


tapasztalatok léteznek, ezeket elemezni, címkézni kell, és akkor valamit felfogunk a valóságból.

2013. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Matúz Péter válasza:

Igen, én sem szeretem ezt a minden illúzió dolgot.


Ugyanis, az hogy valaki szép igen is létezik. Viszonyítva van egy másik emberhez, vagy a nagy átlaghoz képest szép. Ugyanez az okos, a többi emberhez képest az. Minden viszonyítva van, így van értelme.


Mert ennyi erővel lehet hogy az egész élet egy mátrix és igazából, a Marson két Alien sakkozik, az egyik vagyok én a másik meg te. És???? Nem tök mindegy??!!


Még ha van is Mátrix?? Nem totál mind1???


És ugyanígy vagyok az alternatív univerzumokkal.

Nem tök mindegy, ha van egy másik alternatív univerzum, ahol én most épp ugyanígy ott vagyok??? De teljesen tök mindegy.

2022. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!