Az agy hogyan hozza letre a tudatot?
Akkor ujrafogalmazom.
Az ontudatot hogy alkotja meg az agy. Ugy ertem, hogy a lelek jelenlete nelkul maga a tudat, az hogy az agy nem csak ugy iranyitja a testet, hanem en tenyleg ki is nezek a fejembol. A legtobb tudoz azt allitja, hogy a neuronok kapcsolata hozza ezt letre. De megis hogyan tudja ezt letrehozni?
az embernél összeadódnak a természetben fellelhető tudatformák:
a növények tudata kívül van a növényen, csak olyan tudatuk van mint nekünk az emésztőszervben, de ez egy igen fontos alapot képez a többi tuadtformáknak, a növényekben van akarat, vágy, egy rendkívül kifonumult, ésabsztrakt érzékelés, és egy formateremtő erő, amely egy primitív matematikai tudatottal működik.
Az álatnak nem csak tudata van, Hanem egy bizonyos fokú ön-tudata, a növénytől soaokkal nagyobb hatással van a környezetre, változatosabban mozog benne, formálja, használja.
Az ember tuda olyan elvontságra képes ami miatt reflektálni tudat az őt létrehozó szubjektumra, modelleket hoz létre, és megismétli a világot létrehozó éd formáló aktust(művészet és tudomány)
A delfin tudata annyival magasabb az emberétől hogy nincs szüksége a modelláálásra, a tudata az ös tudattal teljes szinkronban mozog, természetesen használja a z alsóbb tudatformákat is, és magán visel olyan esetlegességet mint bármely más élőlény.
nagyságrendekkel az összes élőlény tudata fölött helyezkedik el a Giliszta tudata. darwint sokan még mindig nem akarják megérteni pedig több mint egyy évtoizedet kutatta a giliszták természetét. Nos: minden giliszta csak egy sejt amely összekötetésben áll a többi gilisztával, és a legteljesebb információzjuk van a föld egésszéről. Annyiban hasonlít az emberre, hogy tervei, elképzelése, van aminek a végrehajtásán dolgozik.
Számunkra nehezen elképzelhető a giliszta tudata, mint ahogy nehezen tudunk elképzelni háromnál több dimenziójú objektumot.
hamarosan írok azokról a mechanizmusokról amelyel az agy modelálja, és kifejezi a tudatot. A tudatot ugyanis nem az agy hozza létre, viszont felruházza egy olyan modellel ami visszahat a tudat egészére.
Szóval az agy egy nagy színész, és drámaíró egyszemélyben.
Ugyanakkor nincs igaza Shakespearenak hogy színház az egész világ. Szóval a tudat nem jelenti a személyiség teljességét.
már Marx is memondta hogy az anyag határeozza meg a tudatot.
Pozitív esetben ez az anyag pl. egy pidza, vagy hozzá hasonlatos dolog, ami igen magas tudatformát tud eredményezni.
"Az agy hogyan hozza letre a tudatot?"
Nem, hanem a lép. Mégis mire gondoltál?
"már Marx is memondta hogy az anyag határeozza meg a tudatot."
- Pontos hivatkozást meg tudnál adni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!