Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az agy hogyan hozza letre a...

Az agy hogyan hozza letre a tudatot?

Figyelt kérdés
Itt pusztan a materialista elgondolasra gondolok.
2012. nov. 16. 21:08
1 2 3 4
 21/32 Antimod ***** válasza:

"De az elméletedből az következik, hogy egy közös tudat részei vagyunk, tehát nem önnálló egyének?"


Nem az én elméletem, de per pillanat az összes közül ezt gondolom a legreálisabb magyarázatnak mindarra, amit ismerek.

Önálló egyének vagyunk, és legjobb információim szerint úgy tudom, halálunk után is megmaradunk annak - de más lehetőségekkel, mert már nem korlátoz a fizikai agy és környezet, igaz, sok lehetőség is elvész vele együtt.


Mi az a teljes tudat? Talán Isten. Talán minden, ami létezik. Talán csak valaminek a része. Az biztos, hogy létezik egyfajta tudati kölcsönhatás az élőlények között, hiszen képesek vagyunk ráhangolódni egymás érzéseire, az állatok ránk, sőt, a növények is reagálnak ránk/rájuk valamilyen szinten.

2012. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Az általad személyiségként aposztrofált hamis én képzet valóban az elme szüleménye, de nem köze van a tiszta tudatossághoz. Szokás ezt egonak is nevezni, alattomos jószag... :S
2013. jún. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 izidorkata ***** válasza:

miért lenne hamis tudat az én, aamit egonak neveznél?

Ez moralizálása a téényeknek. Természetes hogy a mindenségnek csak egy részét értjük meg, és abból formálódik személyiségünk. De ez az egyedüli lehetőség arra hogy személyiséegek legyünk.

Vannak keleti vallások, pl. bhakti kultusz téves értelmezése, amely a személyiség kioltását akarja, ez egy fajta degenreálódás.

Szerintem nem kell túl fontosnak gondolni magunkat..., és nem kell a személyiséget semmilyn kultusszal leépíteni!

2013. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 izidorkata ***** válasza:
szerintem is van egy hatalmas teljes tudat, de az igazi egoizmus ha valaki a saját személyiségét akarja leépíteni hogy azonosuljon a kozmikus tudattal.
2013. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Nézz meg pár depresszióst, aki éppen azzal azonosul, hogy ő egy szerencsétlen, semmire kellő, csúnya, bolond, stb. ember.

Aztán a másik véglet, ő tökéletes, szép, okos, stb. Ezek ugyan mitől igazak?!?!? Mitől nem hamisak? Erről ennyit.

Bizony, az egy hamis én képzet. Mert te se nem okos nem vagy, se nem buta, se nem szép, te csak VAGY. Ennyi, nem több. Minden más egy személyes illuzió, és semmi köze a valósághoz. Nem létezik szép és csúnya, nem létezik okos és buta, stb. Tapasztalatok léteznek, ezeket pedig felcímkézni, megítélni, ökörség, és csupán az igazság eltorzítása.

2013. jún. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 izidorkata ***** válasza:

azt mondani hogy személyiség, idő, képek, érzelmek, gondolatok, vágy és akarat nélkül az ember megmaradhat önmagának, és csak akkor lessz teljesen önmaga?

Ez tiszta ellentmondás, lét mint olyan önmagában nincs, csak ha valami féle formát önt. A lét az egy absztrakt fogalom, olyan mint a szín mint fogalom.

Azt mondani hogy az igazi szín az a szín, és a piros, zöld, fehér, stb. azok csak illúziók? szerintem ez annyira logikus mint azt mondani hogy az ember létezhet személyiség nélkül. Igenis az ember örülhet, depressziós lehet, elkeseredett, vagy harmonikus, nyugodt, derűs, ezek mind csak a személyiség formái. Vannak olyan emberek akiknek nagyon fejlett volt az egojuk: pl. Budha: az ő személyisége önbizalmat, nyugalmat, békét, harmóniát sugárzott. Vagy Sztálin: az ő személyisége bialmat, önzetlenséget, reményt, bátorsáágot, adott emberek miliónak. Nem beszélve írókról, művészekről... Mind csak kiteljesíteni akarta létét, nem lenullázni.

Nagy kérdés hogy mi lesz a személyiségünkel a halál után, egész biztos hogy másformában folytatódik, de valami kiontinuitás is van.

2013. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 izidorkata ***** válasza:

Sztálint természetesen iróniával említettem, viszont jogosnak találtam az iróniát mert Budha is egy személyi kultusz tárgya lett, egy kultűrális divat emblémája.

Olvastátok Hesse Sidhátráját?

2013. jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Antimod ***** válasza:

Abszolút egyetértek a fenti hozzászólóval. Az, hogy személyes vágyaid vannak, egyáltalán nem negatív. Akkor negatív, ha ez mások kárára valósítható meg, illetve szembemegy az univerzális törvényekkel.

Azzal, hogy itt, a Földön leépíted minden ambíciódat és "kiüresedsz", véleményem szerint csak a lehetőséget veszed el magadtól, hogy tegyél valamit, amit megtehetnél. Számomra értelmetlennek tűnik.

2013. júl. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 izidorkata ***** válasza:

sikerült az emberi agy jelentősrászét modellálni, sokezer processzor, és több évi kisérlet után valami eredményt értek el a mesterséges technika alapú öntudat létrejöttébe.

Az agy modell olyan bonyolult hogy az alkotói sem tudják áttekinteni, és elképzelhető hogy valamiféle öntudata van.


[link]

2013. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 izidorkata ***** válasza:
annyit lehet olvasni, hogy az agymodell intenzíven működik, pontossan nem lehet tufni hogy mit, valószínű hogy megpróbálja megérteni a körülötte levő világot. és modellálni az élőlényeket, embert.
2013. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!