Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem távolodunk a Naptól?

Miért nem távolodunk a Naptól?

Figyelt kérdés
Ugyebár az az elv van elfogadva,hogy az Univerzum tágul.De akkor a Föld,és a Naprendszerünkben lévő összes bolygó miért nem távolodik a Naptól?Mert én ezt úgy képzelem el,hogy tágul az Univerzum,és akkor minden mindentől egyre távolabb kerül.Most erre lehet azt mondani,hogy a Nap tömegvonzása vonzza a bolygókat.De ha ez is igaz,akkor meg miért nem ütközünk a Napnak?
2009. aug. 12. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A Napnak fogunk ütközni, 600-800 millió év múlva.

Az univerzum tágul, de ez a galaxisok távolodását jelenti és nem a galaxisokon belüli távolodást. Ott egyensúlyi állapot, vagy közeledés van.

2009. aug. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a galaxisokon belül miért nem távolodnak a csillagok,bolygók egymástól?Milyen erő tartja fenn az egyensúlyi állapotot?
2009. aug. 12. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gravitáció talán? :D
2009. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
tömeg x (szög)sebesség = (centrifugális) erő = gravitációs erő.
2009. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Jó kérdés. Elvileg úgy van, hogy a Nap a gravitációjával magához húzza az összes naprendszeri bolygót, de azok nem zuhanak bele, mert a maguk centrifugális, kifelé ható mozgása a naptól távol sodorja őket. De a két erő féken tartja egymást, és így se a Naphoz, se attól távol nem haladnak a bolygók, hanem a Nap körül.


Az már más kérdés, hogy miért forognak a bolygók, mitől van centrifugális erő, és hogy jöhet létre pontos egyensúly... Nem tudom, van-e valaki ember, aki ezeket meg tudná mondani.

2009. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés az volt, hogy ha a világegyetem tágul, akkor benne pl. a galaxisok, naprendszerek miért nem tágulnak ugyanúgy?

Nos: nem tudni, hogy pontosan mi is történik. Egyáltalán nem kötelező, hogy ezek táguljanak: lehet, hogy csak a közöttük levő nagyjából üres tér növekszik.

De az is lehet, hogy valamilyen "állandó" értéke is változik a tágulással (mondjuk a fénysebesség) - így tényleg az egész világegyetem is tágulhat, mindenestül.

A tágulás nem olyan gyors, hogy ez könnyen kimérhető legyen.

2009. aug. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!