Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Erről a mikroszkópról mi a...

Erről a mikroszkópról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Bresser biolux AL alias Bresser Biolux NV.

Németországból van, a rokonaim hozták el nekem.


meg vagyok vele elégedve, nemrég tisztítottam ki az optikáját. már vagy 3-5 éves legalább.


a mamám készített nekem egy csomó metszetet, és azokat szoktam vizsgálgatni. ha érdekel néhány kép, akkor tudok feltölteni.


valahogy át lehet alakítani ezt binokulárisra, ha igen, mik kellenek hozzá? és megérné?


Köszönöm, Csaba



2012. aug. 17. 11:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is használtam már ezt és hasonló egynyílású mikroszkópot, nagyítás és precízió tekintetében remekül beváltak.

Át lehetne alakítani, igen, viszont nem érné meg. Egy binokuláris rendszer létrehozásához nem csak több lencsére, hanem prizmákra is szükség volna. A kétnyílású távcsövek is így épülnek fel.

Olcsóbb tehát, ha egy eleve binokuláris mikroszkópot veszel, mintsem hogy ezt babrálgasd.

2021. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!