Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nyújtózkodunk?

Brain Storming kérdése:

Miért nyújtózkodunk?

Figyelt kérdés

2012. aug. 16. 09:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
nem, amit te kérdezel az az, hogy mi váltja ki a nyújtózkodást (evést), és mind2re a válasz az a tudat. Mert nyújtózkodni (enni) akarsz. De nem is értem miért válaszolgatok neked, egyértelmű hogy csak trollkodásból tetted fel ezt a kérdést.
2012. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Trollkodás a csudát - tényleg érdekel.


De akkor menjünk tovább a félreértésed elemzésében: a tudat nem vált ki semmit. Nem a tudat irányítja, h mire van ingered vagy mire lesz szükségleted.


A vécézés ingerét nem a tudatod váltja ki, azzal csak a tudatában vagy, h "vécéznem kell". Ha a tudattal max csak abban vagy tisztában, h "ilyen/olyan ingerem van, erre/arra érzek késztetést, tehát ezt/azt fogom tenni / kellene tennem, h az inger/késztetés miatti állapot megszűnjön".


Megintcsak kifejtve: nem a tudatod dönti el, h mikor vagy éhes, hanem a szervezeted állapota. Az, h akkor eszel, amikor kaja van nálad és megfelelőnek látod az időpontot stb. az nem befolyásolja, azt, h éhesnek érzed-e magad. Mint az előbb írtam, azt h mire van ingerenciád, nem a tudatod dönti el. Az, h befolyásolni tudod, h mikor elégíts ki bizonyos szükségleteket, az már inkább tudati dolog, de a végrehajtás, az ingerencia v késztetés kisütése nincs visszahatással annak eredetére. Te csak követed a szervezetedben felmerült igényeket azok kielégítésével, de nem te döntöd el, h miféle igények alakuljanak ki benned.


Az, h eldöntheted, h nyújtózkodsz-e vagy sem egy adott pillanatban, semmiféle ráhatással nincs arra, h ingert érzel-e a nyújtózkodásra vagy sem.


Az én kérdésem arra vonatkozik a nyújtózkodással kapcsolatban, h mi váltja ki, és miért nyújt a nyújtózkodás ingerenciájára kielégítő reakciót a nyújtózkodás.


Pl. a nyújtózkodás az izmok megfeszítését és bizonyos izületek "kicsavarását" jelenti, különösen pedig a gerinc hajlított megfeszítését jelenti. Az izmok megfeszítésében szerepet játszanak bizonyos fiziológiás folyamatok. A nyújtózkodás során olyan késztetést elégítünk ki, ami az adott izomzati rendszerben az izmok mozgatását vezérli. Olyan, mint amikor kidurrantunk egy lufit: a levegő robbanásszerűen kiáramlik, és minden levegő kiáramlik belőle, leadva az addig felgyülemlett nyomásból eredő energiát. A nyújtózkodás ingerét is valaminek a felszaporodása adja. A tartós alacsony tónus alatt tehát felszaporodik valami az izomzatban, vagy az izmokat vezérlő idegi pályákban, ami alapban az izmok mozgatását célozza. A nyújtózkodás során ezt az ingerkiváltó, felszaporodott valamit, v ennek a hatását sütjük ki.


A kérdés tehát így módosul: mi szaporodik fel a nyújtózkodást megelőzően, és hogyan segíti ennek a kisütését a nyújtózkodás, vagyis mi történik a nyújtózkodás közben, a nyilvánvaló, külsődlegesen megfigyelhető jelenséget mögött.

2012. aug. 17. 09:31
 13/22 anonim ***** válasza:
95%
csak hogy tudd, nem olvasom el ezt a wall of textet, mert a semmiről beszélsz oldalakat. A szarást a tudatod vezényli le (feltételezve, hogy szobatiszta vagy), és a nyújtózkodást is. A tudatod küldi ki a parancsot az izmoknak, end of story.
2012. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"A szarást a tudatod vezényli le (feltételezve, hogy szobatiszta vagy)...A tudatod küldi ki a parancsot az izmoknak"


Ez majd jusson az eszedbe akkor is, amikor legközelebb székrekedésed van és napokig pang benned a bélsár. Akkor lesz majd "end of story" ... ):o)


Ezen az alapon a tudatod vezényli le a tüsszentést is, az ásítást is, a sírást is... Mi vagy te, jógi? :)))

2012. aug. 17. 13:04
 15/22 anonim válasza:
beszélitek a semmit :D nincs jobb dolgotok?
2014. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Hominida ***** válasza:
Itt mindeddig a kérdező írt használható információkat. Választ azok adtak, akik nem tudják a választ. Engem is érdekelne a nyújtózás magyarázata, de nem a laikus tippelgetések, hanem ha van itt olyan ember, aki tudja a fiziológiai okokat, ő összefoglalhatná röviden.
2017. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felismerést :D Reméljük valaki majd érdemi dolgokat is ír ;)
2017. júl. 24. 14:35
 18/22 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg, kérdező, miért kérdezted meg, ha tudod.
2017. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Újfent kérném, hogy olyanok írjanak valamit, akiknek érdemi reagálásuk van a kérdés tartalmával kapcsolatban (és ne lovagoljunk a kérdés feltételéről). Thanx!
2017. júl. 27. 09:42
 20/22 anonim válasza:
Míg az ébresztőóra a tudatunkat rázza fel az álomból, addig a nyújtózkodás testünknek, alvó izmainknak üzeni, hogy ideje felkelni. Bővebben: alvás közben az izmok is pihennek, regenerálódnak (ezért is fontos a testépítőknek egy-egy edzés között a kellő mennyiségű pihenésre is gondot fordítani), ám reggelre a mozgás hiánya miatt merevek lesznek. Ezen segít a nyújtózás, meg persze azon is, hogy újra felpörögjön a vérkeringésünk és ismét felgyorsuljon a szívverésünk, éjszaka ugyanis az egész szervezet takarékon van.
2019. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!