Sok ember emlékszik rá, hogy mit álmodott, de arra már kevesebben képesek, hogy álmuk közben spontán tudatunál legyenek, és felfogják, hogy mi is történik valójában. Ezt az állapotot hogy érhetjük el?
2008. máj. 10. 01:06
1/7 anonim válasza:
Gyakorlással.
Olyankor, amikor reggel nem kell korán kelned, aludj el időben. Reggel, amikor ébredsz, ne riadj fel hirtelen, hanem próbáld meg tovább álmodni az álmodat, ha érdemes... :-)
Nem minden nap lesz ilyen álmod... de kellő gyakorlással szépen lehet fejleszteni ezt a képességet.
Az "Agykontroll" technikái (a könyv eleje) is segíthetnek ebben. Nem is kell megvenned hozzá - elég ez az 1-2 technika is.
2008. máj. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Én csak akkor álmodok ha eleget alszok. Szerintem azután tudod irányítani az álmodat ha valamennyire észreveszed hogy te most álmodsz. Vagy éppen nem tudod hanem azt hiszed hogy valóság, akkor jobban fogsz éppen küzdeni.
2008. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Én ha elalvás előtt gondolkodom valamin, vagy erősen koncentrálok valamire, akkor gyakran arról álmodom. Pl ha a szerelmem nem alszik velem, akkor elalvás előtt rá gondolok, és így gyakran vele álmodom.
2008. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Sok gyakorlást és időt igényel. A lényeg, hogy felismerd, hogy álmodsz. Az egyik leggyakrabban beváló technika az, hogy először a szokásoddá kell tenned az "álom ellenőrzést". Ugyanis ami a szokásod, azt álmodban is megteszed (pl. dohányos ember álmában is rágyújt). Tehát ha napoközben többször leellenőrzöd hogy álmodsz e, pl ránézel a kezeidre, vagy hirtelen sarkonfordulsz. Ugyanis ha ez szokásoddá válik, akkor ugyanezt elvégzed álmodban is, ekkor azonban általában szokatlan dolog történik. Pl ránézel a kezeidre és valami más van ott, vagy ahogy hátat fordítasz hirtelen olyan mintha jégen állnál. Ha ilyet tapasztalsz, azonnal felismered, hogy álmodsz és indulhat a móka, onnantól bármit megtehetsz. Nekem működik. Hajrá :)
2008. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Az előző hozzászólónak:
ez szerintem nem sokat ér. Ritkán álmodik azzal az ember, amit éppen napközben tett - és CSAK ezért valamit szokássá tenni fura dolog.
A nagyobbik gond az, hogy álomban EZ SEM működik. Velem már volt, hogy álmomban pont ezért megcsíptem magam - és FÁJT.
Csak akkor jössz rá, hogy álmodsz, ha már félig felébredtél, és bekapcsolt a hihetőség központod. Addig esélytelen.
2008. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Az álmodási folyamat a gyakorlatban egy szándékos, vizualizált virtuális valóság, környezet (eseménytér) megteremtése és mûködtetése a lélekben. A tudat önmaga számára készíti ezt, amelyben a fizikai testtõl függetlenül tevékenykedhet. A szellemnek és a léleknek jóval ritkábban van szüksége pihenésre, mint az anyagi testnek, ezért használja az alvás idõszakát különbözõ tudati tevékenységek végzésére az álom nevû virtuáltérben. Ezek lehetnek élményfeldolgozások, vágyak, másokkal való metakommunikáció és visszaemlékezés a régmúlt történéseire. A gyakorlott álmodók ismerik a megfelelõ mágikus tudati technológiákat, melyek alkalmazásával pl. be lehet lépni mások álmába és íly módon kommunikálni velük, befolyásolni õket, stb.
2008. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
azt írja a wiki h próbáljunk a valóságban minél gyakrabban olyan dolgokra gondolni, ami eszünkbe juttatja az öntudatosságot és így, miután ez berögzül, álmunkban is el fogjuk követni tudattalanul, de ha ez megtörténik, öntudatunk visszajön de még mindig álmodni fogunk
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!