Szerintetek élhetnek köztünk időutazók?
az űrhajósok mind időutazók! pl az ISS-en akik vannak...
vagy Szergej Krikaljov orosz kozmonauta: ő kevés híján 800 napon át keringett a Föld körül több mint 27 ezer km/óra sebességgel. Krikaljov azóta egy negyvennyolcad másodpercel előbbre jár az időben másoknál!
Amúgy ezt minden fizikus tanulja, utánna nézhettek, a neve ennek az egésznek: Einstein relativitás elmélete !
ja és a világ első ember űrutazói az Apollo űrhajósai voltak, ők elrepültek a Holdig éés vissza.
Utazni csak előre lehet szerintem, de az sem ugrás hanem inkább az idősebesség befolyásolása részünkre.
Mert mi alapján telik is az idő?
A térben mozog az anyag atomi szinten is rezeg egy sebességgel ami megközelíti a fényét.
Ezt a rezgést kellene befolyásolni az időutazáshoz. De akár lassítjuk, akár gyorsítjuk csak előre lehet haladni.
Az utazás is egyfajta részecskegyorsítás. Minél gyorsabban haladunk annál lassabban telik számunkra az idő, és körülöttünk szinte pörög. Ha viszont a rezgést sikerülne számunkra módosítani akkor még utazni sem kellene...
elvileg nem, Hawking mondta: nem lehet, mert akkor csökkene az entrópia! elvileg az univerzum zárt és ezért állandó benne az energia, így az entrópia soha nem csökkenhet!
de vannak elméletek nem bizonyítottak, hogy létezhetnek féreglyukak a téridőben. A tér és az idő (értsd időhúrok) felcsavarodott egymásra és szorosan összefügg! Tehát ha van egy neutroncsillag aminek rohadt nagy a tömege, akkor ott az idő is lasabban telik! Szóval ha az Einstein-Rosen híd egyik felén bemész, mondjuk itt, akkor a neutroncsillagnál fogsz kijönni, de ugye ott lassabban telik az idő vagyis a múltba mész, vagy fordítva a jövőbe!
bár kissé bonyolúlt , mert az E-R híd két vége egy fekete és egy fehér lyuk, ahol szingularitás van, magyarul széthullasz.
amúgy van elmélet időgépre is, és elvileg működne, de lehetetlen megépíteni :-)
Frank Tipler felvázolta a tervrajzot: egy igen nagy tömegű, végtelen hosszúságú, gyorsan forgó henger úgy deformálná a téridőt, hogy abban már létrejöhetnek időhúrok.(időutazáshoz az kell, de mivel a világegyetem forgo abban nem alakulhat ki természetesen).
Persze azóta rájöttek, hogy a termszet ma is megalkottot olyan alkatrészeket, amiket felhasználhatnánk ha tudánk.. a neve: kozmikus húrokból álló szupersűrű fonal, de ezmáár egyetemi elméleti fizika...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!