Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek élhetnek köztünk...

Szerintetek élhetnek köztünk időutazók?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy feltalálják pl 100 év múlva az időutazást, és aki visszajön nem változtathatja meg a múltat, de figyelni akarja, és köztünk él. Lehet akár a szomszéd is...

2012. aug. 1. 18:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, arról is van film, meg novella is. Ld. Mennydörgő robaj, mikor a dinoszauruszok korába utaznak vissza, majd beláthatatlan változásokat okoznak a jövőre nézve egy pillangó véletlen eltaposásával. A nemrég elhunyt Ray Bradbury műve. De olyat is olvastam már, mikor a jövő háborúinak energiaforrásainak pótlása céljából utaznak vissza, aztán jól rácsesznek, mert amiatt maradt kevesebb energiaforrás, mert kiszipolyozták a múltban. Ördögi kör. :)
2012. aug. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen. Az egész emberiség egyszerre "utazik" a jövőbe. Amúgy nem hiszem, épp múltkor láttam egy ilyen x-aktás részt.
2012. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hogy miért nem lehetnek közöttünk? Mert szerintem önmagában paradoxonok tömkelegét okozná a tény is.
2012. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

az űrhajósok mind időutazók! pl az ISS-en akik vannak...

vagy Szergej Krikaljov orosz kozmonauta: ő kevés híján 800 napon át keringett a Föld körül több mint 27 ezer km/óra sebességgel. Krikaljov azóta egy negyvennyolcad másodpercel előbbre jár az időben másoknál!

Amúgy ezt minden fizikus tanulja, utánna nézhettek, a neve ennek az egésznek: Einstein relativitás elmélete !

ja és a világ első ember űrutazói az Apollo űrhajósai voltak, ők elrepültek a Holdig éés vissza.

2012. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
igen, de visszafelé utazni az időben, az lehetséges?
2012. aug. 2. 14:41
 16/17 anonim ***** válasza:

Utazni csak előre lehet szerintem, de az sem ugrás hanem inkább az idősebesség befolyásolása részünkre.

Mert mi alapján telik is az idő?

A térben mozog az anyag atomi szinten is rezeg egy sebességgel ami megközelíti a fényét.

Ezt a rezgést kellene befolyásolni az időutazáshoz. De akár lassítjuk, akár gyorsítjuk csak előre lehet haladni.

Az utazás is egyfajta részecskegyorsítás. Minél gyorsabban haladunk annál lassabban telik számunkra az idő, és körülöttünk szinte pörög. Ha viszont a rezgést sikerülne számunkra módosítani akkor még utazni sem kellene...

2012. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

elvileg nem, Hawking mondta: nem lehet, mert akkor csökkene az entrópia! elvileg az univerzum zárt és ezért állandó benne az energia, így az entrópia soha nem csökkenhet!

de vannak elméletek nem bizonyítottak, hogy létezhetnek féreglyukak a téridőben. A tér és az idő (értsd időhúrok) felcsavarodott egymásra és szorosan összefügg! Tehát ha van egy neutroncsillag aminek rohadt nagy a tömege, akkor ott az idő is lasabban telik! Szóval ha az Einstein-Rosen híd egyik felén bemész, mondjuk itt, akkor a neutroncsillagnál fogsz kijönni, de ugye ott lassabban telik az idő vagyis a múltba mész, vagy fordítva a jövőbe!

bár kissé bonyolúlt , mert az E-R híd két vége egy fekete és egy fehér lyuk, ahol szingularitás van, magyarul széthullasz.

amúgy van elmélet időgépre is, és elvileg működne, de lehetetlen megépíteni :-)

Frank Tipler felvázolta a tervrajzot: egy igen nagy tömegű, végtelen hosszúságú, gyorsan forgó henger úgy deformálná a téridőt, hogy abban már létrejöhetnek időhúrok.(időutazáshoz az kell, de mivel a világegyetem forgo abban nem alakulhat ki természetesen).

Persze azóta rájöttek, hogy a termszet ma is megalkottot olyan alkatrészeket, amiket felhasználhatnánk ha tudánk.. a neve: kozmikus húrokból álló szupersűrű fonal, de ezmáár egyetemi elméleti fizika...

2012. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!