Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a nőkön múlt és múlna az...

Ha a nőkön múlt és múlna az evolúció akkor ma egy agresszívabb vagy egy barátibb világba élnénk?

Figyelt kérdés
Nekem van egy elméletem de hagyom a hozzászólók fantáziáját kibontakozni arról hogy vajon milyen lenne ma a világ ha az ősidőkben a nők tettek volna szert nagyobb befolyásra.

2012. júl. 29. 21:36
1 2 3
 11/22 mustafa33 ***** válasza:

* Margaret Thatcher-t akartam írni.

Ha az uralkodó nő, akkor semmivel sem kevesebb a háború esélye. Ha a parlamentben vannak sokan a nők, akkor azok inkább balra húznak és a békésebb oldalon állnak.

nézd meg Francis Fukuyama - Nők és a politika evolúciója (Foreign Affairs, September/October 1998)

2012. júl. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Én például mustafa33-al teljesen egyetértek. Mikor egy férfi már el is felejtette a sérelmét a nő még mindig ármánykodik és azon gondolkodik hogy álljon bosszút. És akkor nem számít semmi csak az önzőség!
2012. júl. 30. 00:43
 13/22 anonim válasza:
Attól függ milyen sérelemről beszélünk. Ne általánosítsuk ezt a fogalmat!
2012. júl. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a legtöbb nő ugyanolyan szívesen kinyíratná az ellenségeit mint a legtöbb férfi. Viszont a tettleges agresszió az inkább a férfiakra jellemző.


Nyilván mindenki tud példákat arra hogy a nők rivalizálnak egymással, szurkálódnak, de azért a legtöbb buliba nem a nők verekednek össze, és a legtöbb gyilkosságot se a nők követik el szerintem.

2012. júl. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azért a háborúzó agresszív férfiakhoz hozzá kell tenni, hogy a II. VH után nagy figyelmet kapott az a kérdés, hogy a harcoló katonák hány százaléka lő szándékosan mellé.
2012. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kevesebb lenne a nyílt erőszak, de több az intrika és a veszekedés. Nem lenne békésebb.
2012. júl. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"a sliders egy részében volt ilyen női világ, mert egy vírus megtámadta a férfiakat. "


Robert Merle: Védett férfiak című könyve az alap ebben a témakörben.

2012. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
egy jobb nyugodtabb világ mert hát a nőknek csak havonta változik meg a ciklusaik a férfinak pedig óránként is
2012. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Érdekes lenne. Induljunk ki ebből: ha belegondolsz, akkor minden verekedést, vitát, öldöklést, ami a férfiak között zajlik, a nőknek kéne megállítani. Tekintsünk most el a diszkóban mellüket rezegtető, napozimmal felfújt kisk*csögöktől, akik ha ketten "összeverekednek" (igazából lökdösik egymást csak), akkor 10 r*banc pattog körülöttük tűsarkúban, bőszen kiabálva az "álljatok már le", diszkókban 5 percenként elhangzó, már-már etalonnak számító mondatot; mindezt addig, amíg a biztonsági őrök meg nem unják a nevetést, és le nem kevernek a két comboskodónak 1-1 pofont, helyreállítván ezzel az univerzum rendjét.

Olyanba gondolj bele, hogy két feketelaci egymásnak esik, és ezt egy 160 centis nő próbálja megakadályozni... Szerintem vicces szitu lenne.

Az meg már egy másik kérdés, hogy ha ez az evolúció kezdete óta így lenne (szerintem erre gondolt a kérdező), akkor Természetanya valószínűleg úgy alakította volna az élőlényeket, hogy a nőstények az erősebbek, izmosabbak, kötöttebb fizikumúak, míg a férfiak gyengébbek.

2012. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hát ebbe van valami.

Ez a jelenség azért lehet mert nem láttatok még discóban 200 kilós nőt. :) Szerintem ez lenne a kisebbik probléma mert akkor nő kidobók lennének és annyi. [link]

Amúgy technológiailag nem hinném hogy nagy fejlődés lenne ha a nőkön múlna. Nemigazán érdekli őket az hogy valami találmány újítást kitaláljanak ami megkönnyíti az életet. És nem sok feltaláló vagy tudós nőről hallottam. Bár a kényszer nagy úr.. :D

2012. júl. 31. 14:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!