Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek milyen lények...

Szerintetek milyen lények élhetnek az Europa nevű Jupiter hold jégpáncélja alatti óceánban?

Figyelt kérdés

A tények:

Van egy hatalmas több milliárd éves óceán a jégpáncél alatt, ami kb 100 kilométer mély.

Vannak a vízben szerves anyagok, meg energia a hévforrások formájában. Vajon élet is lehet?



2012. júl. 29. 10:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Utolsón jót nevettem. :D

Amúgy ilyen baktériumokat remélnek meg kis egyszerű élőlényeket amik kis hőmérsékleten is megélnek. Gyakorlatilag az a feltételezés hogy a Jupiter kis holdjának belseje a rá ható erőhatások miatt melegebb.

De az is lehet az egész vaklárma és az Európa tömörre van fagyva. A Jupiternek rengeteg holdja van és az egyiken aszt hitték folyékony vizet találtak mert úgy nézett ki mint a föld ,aztán kiderült csak cseppfolyós metán.

Majd ezt akkor tudni meg ha valami szondát odaküldenek és belefúr a jégbe. Lehet nem is víz alkapú jég.. Az univerzum tiszta meglepetés.

2012. júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
előző "azt" az z-vel van, nem sz-el. Bocsi az offért, csak gondoltam ez elég nagy hiba, és jó ha felhívom rá a figyelmed :)
2012. júl. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Wow, ki beszél esetleges többsejtűekről és még komolyan is gondolja? Nem hiszem, hogy a témával foglalkozna.

A többsejtűséghez két ún. "evolúciós nagyétmenet"-en keresztül vezetett az út (az egyik a "prokarióta"-eukarióta váltás, a másik az egysejtű-többsejtű). Mindkettő valószínűsége hihetetlenül alacsony, az elsőé kivételesen. Egyszerűen mindegy, mennyi idő állt rendelkezésre, a földi élet annyira speciálisan mázlista ebből a szempontból, hogy egyelőre nem várjuk, hogy máshol az ismert és tanulmányoható "esetleg életet hordozó égitestek" körében bárhol felüti a fejét még egyszer. Természetesen az Univerzum elég nagy ahhoz, hogy ne merjük kijelenteni, miszerint egyedül vagyunk egy ilyen "nagyátmenet"-tel, máshol is biztosan vannak többsejtű eukarióta lényekkel analóg élőlények, csak ezt nem a Naprendszerben várjuk. Ha életre számítunk (a földitől idegen eredettel), akkor első körben csak és kizárólag rendkívül egyszerű élőlényekre gondolunk: egysejtű, "prokarióta". Ha van másnak jele, természetesen azonnal felülírjuk ezt (az exobiológiában az élet kutatása sok marker alapján történik, a Lem javasolta "csodát" szeretné mindenki látni - ez az, amikor a fizikai számításoknak ellentmond egy bolygó pályája mondjuk... vagyis rajta olyan szintű értelmes élet van, hogy az képes befolyásolni a bolygó mozgását is... ilyet még senki nem látott, de a remény hal meg utoljára).

2012. júl. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
a mi bolygónkon a többsejtű élet a legújabb kutatások alapján kb 2 milliárd éves. Ha az élet 4 milliárd éves fejlődéstörténete során ez kialakult kb 2 milliárd év alatt, akkor máshol miért ne tehetné meg?
2012. júl. 30. 20:30
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

Elolvastad a hozzászólást? :) Nem azt mondtam, hogy az időtényező a probléma, hanem a valószínűség. Lottó. Ha valaki 50 éve játszik, de nem volt egy kettese sem, más meg a múlt héten kezdett csak bele, de már az övé a főnyeremény, akkor az idő mit sem számít: a szerencse nagy tényező. Ugyanerről beszélek itt is. Lehet az is, hogy tízszer régebb óta van rajta élet (nem valószínű, de tételezzük fel egy gondolat erejéig), ha ezt a "nagyátmenetet" nem tudta megugrani, mert azok a speciális körülmények úgy nem voltak adottak, mint a földi bioszférában, akkor lehet bármilyen idős a bolygón található élet evolúciója, nem fog kialakulni többsejtű. Ahogy senki sem nyeri meg a lottóötöst csak azért, mert évek óta játszik.

A Földön ez összejött. A földi mintákat ismerjük (nagyjából, legalábbis modelljeink vannak sok mindenre). Hogy más út is elképzelhető, egyelőre elméleti kérdés, jelenleg nincsenek olyan modelljeink (szigorúan elmélet!), amik alapján feltételezhetjük, hogy többsejtű élet is van az Európán. A legoptimistább becslés alapján is maximum egysejtűeket várunk. Persze ha valami hihetetlen csoda folytán többsejtűekkel találkozunk, mi leszünk a legboldogabbak, azonnal rávetjük magunkat az összes paraméterre, millió vizsgálat, hogy felállíthassunk egy modellt, hogyan volt lehetséges, hogy ilyen gazdagság fejlődött ki. De amíg ez nem jön szembe, addig maradnak a becslések: max. egysejtű. Már ha van ott valami.

2012. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 paya válasza:
A Földön naponta fedeznek fel új fajokat,új létformákat(extrém körülmények között is).Az óceánjaink 90 %-a ismeretlen még a tudomány előtt.Nem beszélve arról,hogy van olyan létforma ami nem minősül egyenlőre létformának(Egy kőzetlakó,kőzetet fogyasztó mikroszkopikus objektum halmazról beszélek ami nem mutat semmilyen életre jellemző tulajdonságot.ugyanakkor ezek az objektumok fogyasztják a kőzetet.Egy tudósnő a kis csapatával évek óta próbálja bizonyítani ezen lények létforma ként való elismerését.(a nevét sajnos nem tudom)Tehát az sem biztos,hogy egyáltalán felismerjük(Elismerjük) az élet jelenlétét bármely más bolygón.De egy nap biztosan bebizonyosodnak az ilyesfajta feltevések.
2013. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Szerintem ott bujkál a Loch- Nessi szörny.
2013. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 pj... válasza:
51%

üdv!


Aki lottóhoz és egyéb szerencsejátékhoz hasonlítja az élet kialakulását, annak szerintem még sokkal mélyebbre kell ásnia magát mindenben (előszöris saját magában), és így haladjon a környezet felé.


Az eredeti kérdésre válaszolva, igen élet is lehet.

Az egészen aprótól a fejlett intelligens civilizációig.

Igen, jól olvastad...Az életnek -ahogy mi nevezzük- végtelen formája lehet, mely igenis eltér a szén alapútól, nem sejtes, és még csak nem is érzékelhető a számunkra annak vélt világban. Ne jelentsetek ki olyat, hogy valami nem létezik, csak azért, mert számotokra nem érzékelhető, és nem próbáljátok folyton a földi élet kialakulását más bolygókra is ráhúzni. Zárójelben megjegyzem, az az általánosan elfogadott folyamat -ahogy a földön ez végbement- már ezer sebből vérzett több paradigmaváltással ezelőtt is, így felettébb idegesítő, mikor valaki a 90-es évek bioszkönyvéből okoskodik.

2015. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Miért ne lehetne?
2020. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!