Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Help, kiselőadást kell tartani...

Help, kiselőadást kell tartani a következő címek: Jupiter típusú bolygók, de nem találok sehol forrást és kb.1-1,5 oldal kéne. Tudnátok írni valamit?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
a jupiter nagybolygó, vagyis gázóriás. a tudósok csak azt tudják, h a színes körök gázok, de nem tudják, ,iért nem keverednek össze. a jupiter napja a csütörtök. 16 holdja van, amelyek közül hármat felfedezőjükről, galileorol neveztek el.
2012. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kifejtenéd ezt egy oldal terjedelemben?
2012. ápr. 8. 13:19
 3/6 dellfil ***** válasza:

Ha elég ügyes vagy akkor ebből "szemezgetve" frappáns kiselőadást tarthatsz az iskolában. (Nem írod hol tartod a kiselőadást. :) )


[link]


A wiki igen gyér, de nem tartalmaz eget verő baromságot. (Szerintem. Szakember tán mást mondana... :D )


[link]


Kiegészítésképpen:

[link]


Ezekből - kis találékonysággal - biztos összeállíthatsz egy frappáns kis szösszenetet. :D Még ha a másfél oldal kevésnek is tűnik. Ezért nagyon meg kell fontolnod mit teszel bele, hogy "kiegyensúlyozott" legyen a mondanivalód. :)


dellfil

2012. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bocsi hogy mohó vagyok, de tudnál segíteni egy vázlattal hogy mit érdemes beleírni?
2012. ápr. 9. 11:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Szőrszálhasogatás:

- A jupiternek legalább 65 holdja van mai ismereteink szerint

- Nem Galileiről nevették el a holdakat, hanem Galilei nevezte el, mivel ezek a legnagyobbak amiket ő is láthatott a kis távcsövével (Io, Európa, Ganümédesz, Callisto)

2012. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először is, talán a kialakulásukkal kellene kezdened, milyen körülmények között ment végbe, meddig tartott stb. Aztán milyen elemek játszottak benne szerepet, milyen az összetételük, a bolygók magjától a légkörig, milyen időjárási anomáliákat figyeltek meg eddig a légkörükben, miben különböznek a kőzetbolygóktól, aztán ott van még a holdjaik száma, szelektálhatsz az érdekesebbek közül, elvégre némelyik önálló légkörrel is rendelkezik, egyiket-másikat ki, mikor, hol fedezte fel, miért pont azt a nevet adta neki, egyebek... Aztán kapásból ott a gravitációs terük, ez a téma is megér egy misét, miképp térítik el a különféle kozmikus objektumokat, ezáltal védve a belső bolygókat. Valamint ott a Szaturnusz gyűrűrendszere, kialakulása, összetétele, vastagsága és még sorolhatnám. Annyi érdekességet lehet róluk összeszedni, hogy 1,5 oldal percek alatt betölthető ezekkel.
2012. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!