Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csillagászat fejlődése,...

A csillagászat fejlődése, hibernicus hatása?

Figyelt kérdés
A segítségetekre lenne szükségem. Suliban egy olyan prezentációs feladatot kaptam, amiben a csillagászat fejlődéséről kell beszélnem, azon belül is a hibernicus hatásáról. igazából nem tudom hogy mi ez és az interneten, google-ban sem találtam semmit, pedig sokáig kerestem. Ha valaki tudna nekem segíteni.. nagyon megköszönném :):)

2012. ápr. 14. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én annyit találtam, hogy egy Charles Vallencey nevű brit könyvet írt az ősi írekről az 1700-as évek végén, a tudásukról, a nyelvről ... ilyesmi. A címe: Collectanea de rebus hibernicus. (Hibernicus amúgy az íreket, Írországot jelenti.) Ebben írt egy fejezetet az ősi ír csillagászatról is, kellően misztikus formában.


De csodálkoznék,ha erről kellene írnod. Milyen suli, hanyadikos vagy?

2012. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én természetesen Van Hu Kínai nemessel kezdeném . Az ő álma az volt hogy felemelkedik az égbe . Ezt egy székkel és negyven valahány petárdával oldotta meg . Nem volt nagy előrelépés de vicces . Aztán folytatnám a kezdeti világképekkel . Például hogy a sumérok a Földet egy nagy tengerbe gondolták , aztán a Földköszpontú világot említeném meg . Na ezután jönnének természetesen az olyanok Galilei , Giordano Brúnó és hasonlók . Mondanám azt is hogy a csillagászat fejlődését erősen meghatározza a technika fejlődése . A spektroszkópia feltalálásáig például lehetetlen volt a csillagok összetételét megmondani . Különben az utóbb említett téma szerintem nagyon érdekes . Ennek szerintem feltétlenül hagyjál egy fejezete .
2012. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!