Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hülyeségnek fog hangzani, de...

Hülyeségnek fog hangzani, de milyen magasan lehet a Föld a világűrben? Kezdő vagyok az asztrofizikában és a csillagászatban, ezért nem tudom, hogy egyáltalán ez megbecsülhető-e és létezik-e ilyen.

Figyelt kérdés
Elnézést,kicsit idióta módon hangzik,de ez mindig is érdekelt,és nem tudom,ez a magasságdolog létezik-e. Válaszaitokat előre is köszönöm!

2012. ápr. 13. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
A föld egészen pontosan, végtelen magasságban van.
2012. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs viszonyítási pont, anélkül pedig nincs mit mérni.
2012. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a magasság nem egy abszolút dolog, hanem egy kitüntetett ponttól való távolságot jelöl, a világűrben ilyen néven nem értelmezhető. A Földön egyszerű, mert van szilárd talaj a lábunk alatt vagy épp a tengerszint, amit közmegegyezés alapján 0 pontnak fogadtunk el és amikhez viszonyítjuk a magasságokat, a világűrben ilyen nem létezik.


Persze megfogalmazhatnánk úgy, hogy a Föld 149 600 000km magasságban van a Nap felszíne felett, de ez így elég hülyén hangzik. Sokkal szemléletesebb, hogy a két égitest ilyen távolságra van egymástól.

2012. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, a magasságot egy alapszinthez viszonyítják, ebben az esetben mi az alapszint? Meg a Föld melyik részének vagyunk kíváncsiak a magasságára? A felszín a Föld közepéhez képest kb 6000 km magasan van, a Föld a Naphoz képest 150 millió km magasan van.

De szerintem te arra gondolsz h az űrből fényképezve a Földet olyan mintha magasan lenne, ebben az esetben olyan "magasan" lesz a Föld amilyen magasan volt a fényképező eszköz a kép készítésének idejében.


Tehát a magasság, sőt az irány is viszonylagos, kell(enek) kitüntetett pont(ok) amikhez viszonyítjuk a magasságot.

2012. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,így már értem!
2012. ápr. 13. 21:16
 6/8 Vree ***** válasza:

Einstein megmondta hogy a világegyetem bármelyik pontja egyben a középpontja is :p Erről szól az általános relativitáselmélet.


Vagy vedd máshonnan: az univerzum végtelen, tehát nincs viszonyítási pont.


Esetleg ha hallottál az ősrobbanásról akkor megkérdezheted hogy nincs e a világegyetemnek legalább egy középpontja amihez képest mérni lehetne? Csakhogy az ősrobbanást nem a háromdimenziós térben kell elképzelni. A felfújódó pöttyös lufit szokták példának hozni, ahol a mi világunk egy kétdimenziós sík (mint egy papírlap) aminek a lufi felületét nevezzük ki. Amikor a lufit felfújod a pöttyök a felületén ugyanannyit távolodnak egymástól, a távolodás tényleges középpontja pedig a léggömb közepén, tehát a világnak kinevezett felszínen kívül található. A jelenlegi kozmológiaelmélet szerint a tér ugyan tágul, tehát a dolgok távolodnak egymástól, de mindenhol az univerzumban egyforma mértékkel! tehát nincs olyan hely amit középnek lehet nevezni.

2012. ápr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

OFF

Utolsónál csak egy kis szőrszálhasogatás :D


"az univerzum végtelen, tehát nincs viszonyítási pont."

Ööö ez így hibás logika. Bocs. Csak szemet-szúrt.


Helyesebb lenne Az univerzum végtelen, tehát végtelen sok viszonyítási pont van.

De akárhogy is nézem, ez a megalapítás nem következik semmiből, és még önmagával sem konzisztens.


Egyrészt ugye még mindig nem tudjuk hogy véges vagy végtelen e az univerzum kiterjedése,(bár az általános tudományos közhangulat jelenleg a végtelent fogadja el inkább), másrészt, ha véges lenne is lehetne benne végtelen sok viszonyítási pontot kinevezni, mivel a tér jelenlegi ismereteink szerint kontinuum számosságú pontok halmaza.

Bocs, most kötözködő szemétnek tűnök. A többiben tökre igazad van, bár nem halottam róla, hogy Einstein ezeket a szavakat használná.

ON

2012. ápr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan egy rőfnyire!
2017. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!