Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány tér izomerje létezik az...

Hány tér izomerje létezik az alábbi gyűrűs vegyületnek?

Figyelt kérdés
1,2 dimetil-ciklohexán.utána néztem a könyvben és azt találtam hogy a ciklohexánnak kétféle konformációja létezik; a szék és kád-állás.De a térizomériánál két kisebb csoportot különböztettünk meg:a geometriai(cisz-transz)és optikai(kiralitás)izomériát.A konformációs izomériát ettől külön tárgyaltunk.Hálás lennék ha valaki választ tudna adni a kérdésre és esetleg egy kis magyarázatot is mellékelhetne 
2012. ápr. 1. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most komolyan azt hiszed hogy hasznos választ adtál? Esetleg szövegértelmezési problémáid vannak,legalább egy számot írtál volna.
2012. ápr. 2. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg szövegértelmezési problémáim vannak. Időnként azt hiszem, hogyha valaki segíteni proóbál, még akkor is, ha a segítség nem az, ami a kérdező elvár, először akkor is megköszöni a ségítséget, és utána pontosítja a kérdést, mert valószínűleg félreérthető volt.


A link egyébként elmagyarázza a különböző izomériák közti különbséget. Nem tudom, milyen számra gondoltál, de ha lehiggadsz és megfogalmazod szívesen segítek.

2012. ápr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jolvan,tehát az lenne a kérdésem,hogy mindent összevetve hány izomer van?addig tiszta hogy szék és kád izomerek vannak,de abban bizonytalan vagyok hogy a két metil csoport hogyan és mennyivel növeli az izomerek számát
2012. ápr. 3. 22:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel agyűrű nemm engedi meg a rotációt, ezert cisz transz izomerek vannak. Amikor mindkét metilcsoport axiális vagy ekvatoriális helyzetben van az a transz izomer, amikor azegyik axiális a másik ekvatoriális helyzetben van az a cisz izomer. A kád alakon keresztül a két - két alak egymásba átalakulhat, vagyis aa ból ee lehet, illetve ae ből ea lehet.

Ha pálcikamodellt tud sz szerezni ki tudod próbálni.

Remélem ez a válasz már kielégítő számodra.

2012. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat,már nagyon sok oldalt átböngésztem de még mindig vannak bennem megválaszolatlan kérdések?

a gyűrű miért gátolja meg a rotációt? A cikloalkánoknál akkor áll fenn a cisz-transz izoméria lehetősége,ha a egy(vagy több)H-atomot valamilyen más atomra vagy atomcsoportra szubsztituáljuk? [link]

Itt a 11. oldalon lévő rajzok az én kérdésemről szólnak,ugye?Ha jól értettem meg a leírásokból,akkor ha a konfigurációt vizsgáljuk(vagyis térizomériát)akkor a konformációs izomerek nem kell figyelembe venni?

Nagyon hálás lennék ha választ adnál a kérdéseimre

2012. ápr. 5. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:

A c-c kötés körül nem tud elfordulni, ezért gátolt a rotáció. Gondolja az 1,2 dimetil- etánra, ott nem tud kilakulni cisz- transz izoméria, mert a c-c kötés körül elfordulhat.


Igen a 11 oldalon a felső sor, Bal első, illetve az alsó sor bal elsoő vonatkozik a kérdésedre.

2012. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdesedet nem igazán értem. Ha arra gondolsz, hogy a kád cisz izomerje és a szék cisz izomerje nem számít különbözőnek, akkor igazad van, mivel ezek egymásba átalakulhatnak.
2012. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!