Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A REM szakaszban is pihen az agy?

A REM szakaszban is pihen az agy?

Figyelt kérdés
Vagy csak az NREM szakaszokban? Úgy tudom, hogy ilyenkor az agytevékenység, valamint az agyhullámok hullámhossza is sokkal másabb az alvás többi szakaszához képest. Sokkal aktívabb, mint amúgy. Viszont ha sokkal aktívabb akkor hogyan pihen?
2012. márc. 22. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:

> Viszont ha sokkal aktívabb akkor hogyan pihen?

Tudomásom szerint a REM fázis funkciója az érzelmek feldolgozása. Tehát nem pihen, hanem dolgozik. Viszont ha valakit mindig felébresztenek amint REM szakaszba ér, az pszichés gondokat okozhat, tehát szükség van a REM-re. (Volt valahol erről egy terjedelmes cikk, de így hirtelen nem találtam meg. Keress utána.)

2012. márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
az agy sohasem pihen
2012. márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, a kérdést azért tettem fel, mivel sokszor hallottam azt, hogy a tudatos álmodás fárasztó. De mivel az álmodás a REM szakaszban következik be ahol ezek szerint amúgy sem pihen az agy így nem tudom mitől érezhetik magukat egyesek fáradtabbnak. Mondjuk az ilyen kommenteknél nekem mindig az volt az érzésem, hogy az illetők életükben nem álmodtak még tudatosan de mindegy.
2012. márc. 22. 12:12
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Hogy kell tudatosan álmodni? És az mire jó?
2012. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tudatos álmodás fárasztó lehet, ha nem hagyod magad aludni, mert annyira tudatosan akarsz álmodni. :)

Illetve lehet, hogy ilyenkor valaki "kierőszakolja" az álmot, azaz más ütemben lép az agy REM fázisba, és ez megváltoztatja az agyhullámok "váltakozását", aminek következtében a normál ébredési időben az agy egy "mélyebb" fázisban lesz, mondjuk deltában, vagy tethában. Ezekből sokkal "nehezebb" felébredni, mint mondjuk egy ébrenléthez közelebbi állapotból, ezért ilyenkor kelve fáradtabbak vagyunk. Illetve REM-et megszakítva kelni sem túl pihentető. Ez lehet a fárasztó tudatos álmodás hátterében, szerintem. De ha a normál álmodási szakaszban tudatosítja valaki az álmait, az nem okoz fáradtságot.

(Vagy rá kell pörögni egy kérdésre, és akkor arról fogsz álmodni, de mivel a fél éjszakát álmatlanul forgolódtad össze, naná, hogy fáradt leszel reggel.)

2012. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dellfil ***** válasza:

A ma 12:00-kor válaszoló pontos választ adott...


dellfil

2012. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!