Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás hogyan történt?...

Az ősrobbanás hogyan történt? Hogyan robbant fel az a rengeteg ősanyag és honnan jött egyáltalán?

Figyelt kérdés

2012. márc. 7. 12:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"A kérdező szintjén próbáltam válaszolni."

Bocs, én vettem túl komolyan a kérdést.... :-)

2012. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Another nerd war.
2012. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Bocsi, de ezt a sok tudományos szakkifejezésből egy szót sem értek!

Tudnátok úgy fogalmazni, hogy más is értse?

Szerintetek egy nagyon kicsi és sűrű ősanyag felrobbant? Mióta robban fel egy fekete lyuk sűrűségű valami?

Honnan jött ez az anyag és energia és maga a tér?


Igen én a Mindenható Istenben hiszek, aki hat nap alatt teremtette a mindenséget! Ez legalább annyira hihető, mint az ősrobbanás elmélet.

2012. márc. 7. 21:59
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

Öhm, az ősrobbanás tudományosan alá van támasztva, megismételhető (és meg is ismételt) mérésekkel, rengeteg ember által ellenőrzött elméletekkel... A teremtés mellett az ég adta világon semmisem szól.


Menj, tanulj egy sort, mert itt még egyetlen komoly tudományos szó sem hangzott el... A tudatlanságodat ne nagy hanggal jelezd, hanem tanulj, és meglátod, nem olyan bonyolult ez, sőt... Rájössz, hogy nem véletlenül a tudomány viszi előrébb a világot, és segít megérteni a dolgokat. Csak tudni kell hozzá - és ez a tudás ingyen elérhető, hát használd :)

2012. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Mióta robban fel egy fekete lyuk sűrűségű valami? "


Miért ne robbanhatott volna? Csillagok is majdnem minden nap robbannak fel az univerzumban, bolygókat, naprendszereket elpusztítva.


"Bocsi, de ezt a sok tudományos szakkifejezésből egy szót sem értek! Tudnátok úgy fogalmazni, hogy más is értse? "


Az a baj h sztem ez volt az egyszerűbb magyarázat:D Ennél egyszerűbben nehéz leírni.


"Szerintetek egy nagyon kicsi és sűrű ősanyag felrobbant?"


Az ősrobbanás előtt nem volt ősanyag:) Mondjuk úgy h a "semmiből" jött a robbanás, az első oldalon leírtak alapján. A robbanás után keletkezett nagy mennyiségű elemi részecske, melyekből később kialakultak a molekulák, azokból pedig az anyag.

2012. márc. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Hú, de okosak vagytok! Feltettem egy normális kérdést és nem tudtok normálisan válaszolni?

Én ha értek valamit azt bárkinek elmagyarázom érthető módon! Ha ti nem tudjátok elmagyarázni, akkor azt sem tudjátok, hogy miről beszéltek!

Ne engem kritizáljatok, hanem tanuljatok meg érthetően fogalmazni!

2012. márc. 8. 11:04
 17/21 anonim ***** válasza:

Normálisan válaszoltunk a kérdésedre. Egyszerűen próbáltunk rá válaszolni, mert ezt kérted. Ennél egyszerűbben nem lehet megfogalmazni. Nem mi tehetünk róla h Te nem érted. Sztem mindenki aki ide írt kommentet, megértette azt amit a másik írt.

Sajnos ez nem egy olyan téma, amit 2 szóval le lehet írni. Ha az lenne, akkor minden ember kvantumfizikus lehetne.

Ha Te kezdenél el a Bibliáról papolni, én sem érteném meg, mert azt sem tudom kit h hívnak benne, másik az h nem is érdekel a hit.

2012. márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

"! Feltettem egy normális kérdést és nem tudtok normálisan válaszolni?

Én ha értek valamit azt bárkinek elmagyarázom érthető módon! Ha ti nem tudjátok elmagyarázni, akkor azt sem tudjátok, hogy miről beszéltek! "


Csaknem wmiki szemelyesen? :-)

2012. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egy értelmes ember keres... Kereséshez tanulni kell, hogy sok dolgot megérts. nem lehet úgy nekiindulni, hogy nem hiszek benne, és úgy vitatkozni, hogy nem értesz alapvető dolgokat a fizikából.

Ha a bibliában már kerestél, azt is okosan kell értelmezni.

Dávid Gyula eléggé érthetően magyaráz el mindent, igaz kell hozzá idő, és odaszánás, hogy meghallgasd, de megéri, én már harmadszor álltam neki a két sorozatnak, és mindig élvezem. 3éve is élveztem.

Eleve rengeteg dolgot mond, ami tetszene, mint hívőnek, mert ha jól emlékszem 60 olyan dolog van legalább, amik nagyon alapvető dolgok, és nem is jó kifejezés a hajszálpontos, mert van ami ezred, de van ami 60-adik tizedes jegyig van belőve a világegyetemben, hogy egyensúly legyen a csillagokban, gravitációban, elektromos kölcsönhatásokban, időben, hogy létrejöhessen az ember. Persze aki nem hisz, az antrópikus elvet mindig előveheti, hogy mivel vagyunk, ennek így kellett lennie.


Fentebb említették többen a párhuzamos világegyetemeket. Először is az nem lehet végtelen, mert akkor a gravitáció végtelen töredékidő alatt össze is húzta volna az egészet. De akár lehet több, mert matematikailag több elmélet úgy jön csak ki. Biblia is 3 égről beszél legalább, azaz 3 egymástól elkülönített világ szintről.

Sajnos teremtéshívök közt is sok az elvakult! a 6.000 évvel, meg a 6 nappal. Mivel személyes tapasztalataim vannak, hiszek Istenben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


lásd 3. oldal, hoszabb hozzászólás 03.08. 20:47


de Derek Prince régesrég felhívta az emberek figyelmét, figyelmetlen bibliaértelmezésekre!

A biblia úgy kezdődik, hogy KEZDETBEN... pl Dávid Gyula is mesélte, hogy évtizedekig, a komcsi időszakban bűn volt kezdetekről beszélni, tudománytalan, és Marxizmus ellenes volt, mert végtelen világegyetemben hittek, téren, és időben. Szóval, első vers leírja mi volt kezdetben... Másodikat nem írja, hogy mikor volt, de ott már egy ítélet utáni állapot volt, amikor a földet víz borította. Eleve Ádámnál már a kígyóról, mint gonoszról írt, pedíg több prófétánál a sátánról írja, jogy hatalmas kérub volt, Isten, az Örökkévaló szolgálatában, több helyről kiderül, hogy ragaszkodik a Földhöz, tehát az elöttünk volt civilizációban ő lehetett Isten helytartója, akkor lázadhatott fel, egy teljesen ködös időintervallumban. De tuti nem 1-2 nap alatt. Mint ahogy az embernél sem azonnal avatkozik be Isten, ott is valószínű, hagyta kifutni a dolgokat, aztán ítélet, majd ide lett helyezve az ember. Amit teremtésnek ír a biblia, az valójában rekreáció, újrateremtés volt. egy megszakított dolgot, ahol akár őslények, élővilág, civilizáció is volt, ítélet ért, és helyette jött az embert, hogy uralma alá hajtsa a földet!

Nem szabad vaknak lenni. Ősrobbanás, energia... Isten emésztő tűz, dünamisz- görögben, erő, ebből ered a dinamit... Isten szavára lett a világ... energia lett belevíve.. Egyik zsoltárban írja, hogy kifeszítette az egeket, mint a sátrat, ha jól emlékszem. Totálisan egy dinamikusan táguló világegyetem, egek, téridő van kifejezve ezzel! Évezredekkel Bruno, Galilei, és a többiek előtt!

Hitet nem a katólicizmus sötétségével, emberi-pogány kevert liturgiáival kell keverni!

Apostoli hithez már semmi közük! Történelmi és bibliai tény, el kell olvasni, összehasonlítani, ez nem vád, valóság. Utána kell olvasni, nem tudatlanul lehurrogni az állításom!

Bármi ha kicsit másképp lenne tervezve a fizikában, mint Dávid Gyula is mondta, nem kicsit más világ lenne, hanem valószínű nem is lenne, vagy ha talán mégis, nagyon más, csak gáz, vagy csak sugárzás, semmi struktúra, semmi más.



TELJESEN EGYEZTETHETŐ A HIT A TUDOMÁNNYAL, MERT ISTEN IS VALÓSÁG, BIBLIA TÖKÉLETESEN LOGIKUSAN ÉRTHETŐEN EGYEZTETHETŐ A TÖRTÉNELMI TÉNYEKEL, MINDEN SZINTEN, MINDENHOL SAJÁT MAGÁVAL, TÖBB SZÁZ PRÓFÉCIA ÉVEZREDEKKEL KÉSŐBB, KIMONDÁSUK UTÁN TÖKÉLETESEN BETELJESÜLT, EZT A MATERIALISTÁK NEM HAJLANDÓAK TUDOMÁSUL VENNI, A HÍVŐK MEG A TUDOMÁNY VALÓSÁGÁT, AZ ŐSKORI LELETEKET, CSILLAGÁSZATOT, KOZMOLÓGIÁT NEM HAJLANDÓAK MEGÉRTENI, ÉS MINDKETTŐ BORZASZTÓ, HISZ MINT KEZDTEM, ÉRTELMES EMBER NYITOTT, KUTAT, MEG AKARJA ÉRTENI A VALÓSÁGOT.

DÁVID GYULA PONT MESÉLTE A QWERTY BILLENTYŰZET ,ÉS A MEGSZOKÁSOK TÖRTÉNETÉT. ESZMÉLETLEN!

Betanult prekoncepciók mennyire akadályai a megismerésnek az emberben, hogy két létező valóságot képtelen egyeztetni. Persze ez sátáni keverés, megosztás. Ellentábor létrehozása. Hívőket butaságban tartani, hogy a hitetlenek babonásnak, ostobának tartsa őket, mert olyanokat beszélnek ,amik nem is úgy vannak a bibliában, ezzel az értelmes, kereső tudományt szerető, logikát, ok-okozati összefüggéseket kereső embereket írtózással távol tartsa a hittől.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


itt leírom, hogy miért, hogyan vezetett Isten magához, holott aki hitt Istenben én beszélni sem akartam olyan ostoba emberekkel! De megérintett, vezetett, magyarázott, kérdéseimre kaptam válaszokat, és passzolt a logika, értelme lett egyből mindennek, tudomány teljesen passzol a hittel, mert mindkettő VALÓSÁG! Bár a tudomány sokmindenben még tapogatózik, persze, mert Az alkotót kihagyják belőle.


De a logika, értelem, fizika, kémia, magfizika, mind értelmes, jó szép, mert Isten tervezte így, hogy működjön, és itt legyünk!

2012. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
ROFL.Hostile nerds.O.o
2012. márc. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!