Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás hogyan történt?...

Az ősrobbanás hogyan történt? Hogyan robbant fel az a rengeteg ősanyag és honnan jött egyáltalán?

Figyelt kérdés

2012. márc. 7. 12:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha van ugy 10-12 orad, akkor ezt meghallgatva lehet valami nagyon egyszeru elkepzelesed, az osrobbanasrol, az anyagrol, es a tobbirol.


[link]

[link]

2012. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én csak vitatkozni szeretnék erről a témáról. Én nem hiszek az ősrobbanásban. Szerintem egy logikátlan mese az egész!
2012. márc. 7. 12:54
 3/21 anonim ***** válasza:
És mi a te elképzelésed? Isten teremtette a világot 6 nap alatt?
2012. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Hengelhoffer ***** válasza:
A mai tudás szerint a kezdetekben egy apró pontból, szingularitásból rengeteg energia kezdett el szétáramlani. Így keletkezett az univerzum. Elkezdett felfújódni, mint egy lufi. A felfújódás még mindig tart. Először nem volt anyag, csak energia. Ez az energia alakult át anyaggá. Mint az atombombában,csak éppen fordítva. Ott az anyag alakul át energiává. Ebből az anyagból keletkeztek a csillagok, galaxisok, a föld, Te és én, és minden.
2012. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Hengelhoffer ***** válasza:
Ja 6 nap alatt, és kb 6000 éve. :)
2012. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A kvantumfizika és -mechanika elég bonyolult tárgyak. Több elmélet is van az ősrobbanásra. Persze egyiket sem lehet igazolni tökéletesen.

Az egyik elfogadott ilyen ősrobbanás teória az, h az ősrobbanás valójában a másodperc tört része alatt végbemenő folyamat volt. Az ősrobbanás következtében elemi részecskék (kvarkok és gluonok szabadultak el, amelyek hirtelen lehűlve protonokká és neutronokká alakultak. Ez után már könnyen össze tudtak állni a kezdetleges atommagok. Mindez kevesebb mint 1 másodperc alatt.

Magára az ősrobbanás kezdetére talán az a legelfogadottabb, h több univerzum létezik körülöttünk. Ezeket úgy kell elképzelni, mintha A4-es lapokat egymásra raknál, mindegyik között egy kis szünettel. A lapok az univerzumok. Ezek egyfolytában mozgásban vannak. Amikor 2 univerzum összeér, akkora energia szabadul fel, h egy robbanást okoz, és létrejön egy új univerzum. Ez az ősrobbanás.

Persze ez csak nagyvonalakban leírt dolog, ennél sokkal bonyolultabb az egész:)

2012. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Tehát, összefoglalva:


Vitatkozni akarsz egy olyan témáról, amiről még ezred-információd sincsenek, mert ezen információtöredékek alapján te nem tudod összerakni a képet?


Elárulom: az legegyszerűbben leírt ősrobbanás elmélet is sokkalta összetettebb annál, mint "bumm, aztán lett minden". Ez a teremtés-mítoszokra igaz :)


Amúgy, ha már vitatkozni akarsz: miért hihetőbb, hogy egy figura csettintett egyet x éve, és ettől hirtelen kialakult minden. Aztán ugyanez az illető várt rohadt sok évet, hogy egy galaxis eldugott részében, egy apró csillag körül kering, létrehozza az életet, hogy aztán ebből az életből kialakuljon egy, embernek nevezett valami - és ezekből a lényekből kiválasszon egy apró, sivatagban vándorló népcsoportot, hogy nekik átadja a szabályokat, ami alapján az elmúlt milliónyi nemzedéknek is élnie kellett volna, ha nem akarnak a pokol tüzében (pusztán szeretetből) ropogósra sülni?


És a többi vallás csodás logikáját nem is írom le, mert nagyrészt egykutya mind.


Mert gyanítom, ha te kijelented, hogy nem "hiszel" az ősrobbanásban, akkor ezek a, alátámaszthatatlan mítoszok, mesék és miegymások sokkalta hihetőbbek, ügye?


Nézd meg a videókat, amiket belinkeltek, vagy legalább Wikipédiát olvasd el, (lehetőleg az angolt) hogy valami leheletnyi rálátásod legyen a témára.


Ha ez megvan, akkor onnantól jöhet az érdemi vitatkozás. Mert te most még erre nem vagy partner.

2012. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"A mai tudás szerint a kezdetekben egy apró pontból, szingularitásból rengeteg energia kezdett el szétáramlani."

Nem biztos, hogy volt szingularitás. A szingularitás következik, ha az általános relativitás elmélet helyes a teljes folyamat során. De valószínű, hogy a korai szakaszban amikor a kvantumgravitáció érvényesült az áltrel nem írta le a világot. De addig nem látunk... hiányoznak az elméleti modellek, és a kísérletekkel sem tudjuk még megközelíteni ezt az időpontot.


"Magára az ősrobbanás kezdetére talán az a legelfogadottabb, h több univerzum létezik körülöttünk."

Erre SEMMI bizonyíték nincsen! A matematikai modellek egyik lehetséges megoldása teszi lehetővé párhuzamos univerzumok létezését. Bizonyíték nulla. Minden, ami eből levezethető ugyancsak duma a levegőbe.

2012. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ez most szép fogalmazás volt 7-es:D Nem lesz itt vitatkozás sztem.

Amúgy egy kérdés. A kvantumfizika törvényei szerint az idő relatív. Nem akarom bonyolítani a dolgot, de az idő az elemi részecskék mozgása. Ha a részecskék mozgását meg tudnánk állítani és visszafordítani, az már időutazás lenne a múltba. Mivel az idő is egyfajta dimenzió (lehet h nem is csak egy), és tudjuk h egy elemi részecske egyszerre akár több helyen is lehet ugyanabban a pillanatban. A kérdés: Ha egy energia alapú létforma, amely több dimenzióban létezik mint mi emberek pl, akkor az előzőek alapján egyszerre több helyen is lehet adott időben, illetve kedvére "ugrándozhat" az idő dimenziói között. Ergo nem kell megvárnia a Föld megszületését, az emberek kifejlődését stb. Ezt a lényt akár Istennek is hívhatnánk. Mennyivel irreálisabb ez, mint az h a semmiből hirtelen előtört egy univerzumnyi energia?

/Mivel előtted én is az ősrobbanásról beszéltem, egyértelmű h abban hiszek, sőt templomban is csak kiskoromban voltam elsőáldozáskor, azóta sem:D Szal nem kötekedésképp kérdezem, hanem csak úgy:)/

2012. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Hengelhoffer ***** válasza:

A kérdező szintjén próbáltam válaszolni. (nem sértésnek szántam)

Az ősrobbanás pillanatát tekintve én csak azt a verziót ismerem, hogy egy pontból indult ki az egész. Ez lehetett akár egy szingularitás.

2012. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!