Szerintem a paleontológia hülyeség mire föl tanítanak az egyetemen ilyen álltudományt az adófizetők pénzén?
És történelmet meg irodalmat minek tanítanak nem, hiszen régen volt az írók többsége is halott már akkor meg minek nem igaz?
A válasz egyszerű mert nem akar mindenki olyan tudatlan buta paraszt maradni, hogy ilyen kérdéssel traktálja az embertársait.
Mi legyen helyette? Reptiodokról?
Ha csak olyan dolgokkal foglalkoznánk, amelyet közvetlenül tudunk hasznosítani, akkor még mindig barlangban laknánk, s kőbunkóznánk ezerrel.
A dínók létezés meg már nem hitt kérdése, hanem bizonyított.
„A kérdező kommentje…
…inkább nem kommentálnám ha egy mód van rá.”
Ezt nagyon jól teszed!
Én meg a történelemben nem hiszek. Mátyás király sem élt, őt is kitalálták. Oké, ott a sok csontváz, de azokat is biztos hamisították.
Irónia vége.
Hogy te személy szerint mit *hiszel*, az a te magánügyed. A tudomány nem hit alapján működik. Pont ez a lényege és pont akkor erősödött meg, mikor a különböző hitre alapuló világképek túlságosan elszaporodtak és szükség volt stabil alapról indulva felépíteni az ismereteket.
Persze a tudomány maga is változott és változik, de ez hosszú téma. Lásd: tudományfilozófia. De összességében elmondható, hogy minden tudomány tényekre épül és ezekből következtetéseket von le. Olyan megállapításokat tesz, amelyet logikusan gondolkodó ember nem von kétségbe. (Maximum az, aki nem jártas az adott tudományban, magyarán információk hiányában, a következtetéseket nem értve van egészen más állásponton.) Ennek következménye, hogy mindenre a legegyszerűbb és legvalószínűbb modellt alkalmazza, elvetve azokat a modelleket, amelyek bonyolultabbak, több tényezőt igényelnek, de mégsem mondanak el többet a vizsgált jelenségről.
Paleontológia esetén: Ha a földben csontvázakat talál valaki, akkor a legvalószínűbb magyarázat, hogy egy régen élt állat csontvázáról van szó. Fizikai folyamatokra támaszkodva meg lehet ezeknek a korát is határozni. Lásd: radiokarbonos kormeghatározás. Persze lehet, hogy az egészet éppen Isten teremtette 6000 évvel ezelőtt, de lehet, hogy az egészt világot csak fél órája teremtette, benne az összes gondolatunkkal, emlékünkkel, így tulajdonképpen te nem is tetted fel ezt a kérdést… Kb. végtelen számú különböző modellt lehetne felvázolni, ha az embernek van kellő fantáziája.
Amúgy a paleontológia igen hasznos lehet, hiszen a Föld élővilágának múltját lehet megismerni általa, amelyek a mai működés megértésében is hasznunkra lehet. Én sem gondolom azt, hogy a tudományok legfontosabbika, de ha valaki ezt akarja tanulni, ebben akar dolgozni, akkor miért ne lehetne meg rá a lehetősége?
Az a helyzet, hogy nagyon sok hasznos következtetést is le lehet vonni a paleontológia eredményeiből. Például hogy mit ettek, hogyan éltek az egykor volt állatok, ebből tudjuk, milyen környezet, klíma lehetett, és azt is tudjuk, ha esetleg más fajok akkoriban kihaltal. Ez fontos információ lehet a későbbi környezeti változások hatásainak vizsgálatához, mert valószínűleg a következmények is hasonlóak lesznek. (Nem kell nagy dologra gondolni, pl. adott okból kihal egy rovarfaj, és borul egy fél kontinens élővilága.) Ezeket meg tudjuk előzni, ha kicsit gondolkodunk. (!)
:)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!