Meg akarom érteni a Világmindenséget! Hogyan kezdjek hozzá?
Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 23:37
1/23 anonim válasza:
Akkor én is meg akarom érteni a külsőségeket, a szépséget, a csúfságot, a belső értékeket, az igazságtalanságot, a kevélységet, a magányt, a gyötrelmet, mindent.. na??
2/23 anonim válasza:
Szerintem először meg kell értened, hogy a világmindenséget nem fogod tudni megérteni.
5/23 anonim válasza:
42 <- The meaning of life the universe and everything.
6/23 Antimod válasza:
A tudomány csak egy szelete a Világmindenségnek.
Üdv!
Leftlegged Player :)
7/23 anonim válasza:
"A tudomány csak egy szelete a Világmindenségnek."
Igen. De elég vastag szelete! Ugyebár itt a Világmindenség MEGÉRTÉSÉRŐL van szó. Az eltelt évezredek során pedig kétféleképpen próbálta az emberiség ábrázolni, értelmezni és kifejezni a világot: a tudomány, és a művészet által. (És a tudományba beletartoznak persze a nem egzakt tudományok is, pl. a filozófia.)
8/23 anonim válasza:
"A tudomány csak egy szelete a..." Ezt elsősorban bölcsészek szokták dacosan hajtogatni, mert nem értenek a természettudományokhoz. Aki a világegyetemre kíváncsi, az tanuljon fizikát és csillagászatot. Aki a Földet is beleérti a Világegyetembe (már miért ne értené bele?) az tanuljon még geológiát, meteorológiát, biológiát kémiát és hasonlókat is, aki még az Embert is beleérti (már mért ne értené bele?), na az kezdje el kérdezgetni a bölcsészeket, politológusokat, történészeket esztétákat és egyéb "lágyabb" tudományok képviselőit, mivel az Ember működése túl bonyolult ahhoz, hogy egzakt fizikai törvényekkel leírjuk, itt tehát széles horizont nyílik azok számára is akiket a valóság kevésbé foglalkoztat. Lásd. posztmodern...
9/23 anonim válasza:
"Meg akarom érteni a Világmindenséget! Hogyan kezdjek hozzá?"
Mondjuk alkod meg a kvantumgravitacio elmeletet... az kezdesnek eleg jo. Ha ez sikerul, akkor van eselyed megerteni a vilagmindenseget. :-)
10/23 Tom Benko válasza:
Tanulj. Először matematikát, különösen analízist, loineáris algebrát, valószínűségelméletet, statisztikát, integrálelméletet, dinamikus rendszereket és funkcionálanalízist. Utána fizikát cuzammen, majd kémiát, földrajzot, biológiát, végül pszichológiát és gazdaságtant.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!