Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdekel a biológia - milyen...

Érdekel a biológia - milyen könyvekkel kezdjek?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttem rá (persze, rég ,,kidobva" a középiskolából, amikor mindez sokkal elérhetőbb volt), hogy érdekel a biológia, az emberi test működése, az agyban lejátszódó folyamatok... Szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni vele, igazság szerint most már sokkal jobban érdekel a dolog, mint az egyetemi szak, amit választottam. Lehet, hogy csak ,,hobbiolvasó" válik belőlem, nem tudom - épp ezt szeretném kideríteni. Mit gondoltok, milyen könyvekkel kellene kezdeni beleásni magam egy kicsit a témába? Középiskolás koromban annyira nem érdekelt még, nem tanultam nagyon sokat belőle, sajnos, így az alapozással is elég sok dolgom lesz. Tudnátok ajánlani jó könyveket? (Középiskolás tankönyvön kívül?)
2010. júl. 12. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Uhh, hát alapozót nem igazán tudok már ajánlani (biolt hallgatok), de középiskolás tankönyv is rengeteg van! Oláh Zsuzsa féle, van vmi Lénárd (?), már nemigazán emlékszem, érdemes ezekkel kezdeni mindenféleképpen. Ha belemerültél, akkor ajánlom a Fonyó féle élettan tankönyvet, kicsit tanköny/hardcore, de nagyon jó!
2010. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Fonyó tényleg hardcore, de tényleg jó - csak azért elég sok előismeret is kell hozzá, hogy megértsd, meg főleg ahhoz, hogy hatékony sebességgel tudd olvasni. Ezt a könyvet használják az orvosi egyetemeken sztenderd élettan tankönyvként.


"Alapozó" műfajt én sem annyira tudok, mert engem kislány koromban kapott el az emberitestet-megismerni-akarós korszak, és gyerekeknek szánt ismeretterjesztő könyveket bújtam elsősorban.


De az Oláh Zsuzsák tényleg jók, annak ellenére, hogy "csak" gimis tankönyvek.

Ráadásul van bennük egy csomó könyvajánlat is, témánként ;)


Ha az emberi agy működése ill. a gondolkodás érdekel, guglizz esetleg kognitív tudományok (cognitive science) témában. Ha rájössz, hogy tényleg érdekel, akkor esetleg hasznodra lehet az infó, hogy a BME-n van ilyen mester szak, és szinte alig van olyan BSC képzés, amiből ne lehetne hozzá elegendő beszámítható kreditet összevadászni, főleg, ha már menet közben rájössz, hogy oda akarsz majd kilyukadni.


Könyvek még:


A Világ Egyetem sorozatban vannak jó darabok, de azok inkább egy-egy témára "zoomolnak", mint átfogó képet rajzolnak. Én pl. szerettem Daniel C. Dennett-et, meg William H. Calvint, azok közül, amiket itt a könyvespolcomon hirtelen látok.


Kognitívos könyvek meg az Osirisnak vannak, pl. Sekuler-Blake: Észlelés, vagy Baddley: Az emberi emlékezet (azért ezt a kettőt írtam, mert ezek úgy vannak felépítve, hogy nem támaszkodnak alapos biológiai háttértudásra, hanem szemléletesen elmagyarázzák a szükséges részeket - és mellesleg nagyon könnyen érthető formában).


Majd biztosan járnak még erre nálam vájtfülűbbek, de azért remélem, kicsit segítettem ;)


Hajrá!

2010. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, jó sok mident írtatok, köszönöm szépen! :) A húgomnak megvan az Oláh-tankönyv, akkor azzal kezdek. :)
2010. júl. 12. 23:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!