Lehet, hogy gyagya kérdés, de azért felteszem: Hová tágul pontosan a világegyetem? Mármint annak a nagy végtelenségnek is kell lennie "valamiben", nem?
Hát ha ezt tudnánk, az űrkutatás sokkal előrébb állna. :) Én személy szerint beleszédülök minden alkalommal, mikor próbálom "felfogni" a végtelen világegyetem jelentését. (Vagy akár csak sokáig nézem a csillagokat, és belegondolok, hogy pontosan mit is jelent, amit látok.)
Sajnos értelmes választ nem tudok a kérdésedre adni, de ez a téma engem is nagyon érdekel. :)
Valószínűleg egy magasabb dimenzióba. Ahogy például egy léggömb 2 dimenziós felülete tágul a 3 dimenziós térben.
De az is lehet, hogy egy számítógép memóriájában tágul az egész virtuálisan.
A kérdés jó. Én már azon is elgondolkodtam ennek kapcsán, hogy ha a világegyetem végtelen, akkor az amiben van, az még végtelenebb?
Igaza van az elsőnek, ebbe bele lehet szédülni :-))
Nos egyrészt senki sem bizonyitotta be hogy végtelen, tehát lehet hogy véges ezt ugye ha tudnánk akkor most nem itt tartanánk. Másrészt pedig tudósok tesztelték pár éve hogy mi emberek mit értünk ebből és arra jutottak hogy az emberi agy még a saját naprendszerünket sem tudja teljesen felfogni nemhogy a világegyetemet. Tehát bármennyire is próbálhatjátok elképzelni, nem fog sikerülni ez tény. Mindenesetre szerintem ez egy hatalmas és vegyes tér ami nem feltétlen kell hogy legyen egy mégegy "valamiben".
Remélem okosodtál most egy keveset :)
Ezt úgy modellezik, hogy csak egy részén van anyag, és azon kívül üres tér van.
És a tágulás nem minden szinten jelentkezik. A fizika jelenlegi álláspontja szerint csak a galaxisok közötti távolság növekszik, de maguknak a galaxisoknak, bolygóknak a mérete állandó marad. Tehát mi emberek sem növekszük/tágulunk.
Én inkább ott látok ellentmondást, hogy a kvantummechanika szerint nem létezik olyan, hogy üres tér, részecskék születhetnek a tér bármely pontjában, ezt számos kísérlettel igazolták, pl: [link]
Tehát hogyan lehet üresség a "szélek" után?
A végtelen is tud tágulni, legfeljebb te nem érted.
A világegyetem a semmiben tágul. Ezt úgy kell érteni, hogy az a tér, amiből a világegyetem áll, egy bizonyos szerkezetet jelent. Ebben a szerkezetben tud elhelyezkedni a világunk anyaga és a benne levő energiák. Ahol nincs ez a szerkezet - ott nincsen tér! Ott van a semmi.
Ebben a semmiben valószínűleg nem terjed a fény sem, nem létezik semmiféle anyag és nem lehet mozogni. Nincs idő sem. Természetesen nem áll ellen a terjedésnek sem: a világegyetemünk szabadon tágul benne, nem fékezi.
Talán a gravitáció képes terjedni ott is - tehát pl. egy másik világról úgy szerezhetünk tudomást, hogy kimérjük a gravitációját.
nagy zűrök vannak a végtelennel...
ha valami véges idővel ezelőtt felrobbant és a robbanás sebessége véges, akkor a világegyetem nem lehet végtelen.
amúgy a fizikai világunkban a végtelen egy teljesen értelmezhetetlen dolog. bárhová próbáljuk beilleszteni, visszarúg...
véges növelésével nem jutunk végtelenig, csak egyre nagyobb végesig. a végtelen és a véges más minőségek - nincs átjárás a kettő közt.
érthetően: bárhány almát raksz egymás mellé, az soha nem ad ki almafát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!