Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jelenlegi tudásunk szerint...

Jelenlegi tudásunk szerint hol vagyunk? Miért élünk?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tudományos elmélet született arról a közelmúltban, hogy amit mi életnek/világnak ismerünk az mi is valójában. Gondolok itt például a Multiverzum-elméletre és Állatkert-hipotézisre, amik szerintem a legelfogadhatóbbak. :) Kinek mi a véleménye?
2011. dec. 7. 23:27
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

"Ne gyerekeskedjünk mér! Fantáziálgatásból lesz a tudomány..."


Csak nem mind1 hogy min fantáziálgatsz.

2011. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
A világ működését még koránt sem ismerjük teljes egészében, honnan lehetne tudni hogy ami ma elmélet arra nem találnak bizonyítékot később?
2011. dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Valóban nem mindegy, de úgy gondolom azért kivehető, hogy mire gondolok... :)
2011. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

"A világ működését még koránt sem ismerjük teljes egészében, honnan lehetne tudni hogy ami ma elmélet arra nem találnak bizonyítékot később?"


De az állatkert hipotézisre nem bizonyítékot fognak találni, egyszerűen lejönnek az ufók, és elmondják hogy miért nem adtak eddig jelet magukról, és akkor kiderül hogy nahát, ráhibáztak néhányan az igazságra! Vagy mi megyünk ki, és mi derítjük hogy hogy titkolóznak, bujkálnak, de megtaláljuk őket. De ez nem az állatkert hipotézisnek lesz köszönhető, hanem az űrkutatásnak, a matematikának, mérnököknek, az informatikának, stb...


A multiverzum elmélet meg azért nem bizonyosodhat be, mert ha tapasztalni tudunk egy másik univerzumbeli jelenséget, akkor az már a mi univerzumunk volna, ez az egész max egy ilyen szemléletnek lehet jó, hogy megérts jobban dolgokat, kb olyan mint a matematikában az hogy van 2 krumplim meg 3 krumplim, akkor összesen hány krumplim van?

2011. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Igazából logikailag két esemény lehetséges vagy egy Univerzum van amiben élünk és amiket a kvantum világban tapasztalunk az megszűnik ha nagyobb dolgokra akarunk velük következtetni. Mindennek megvan a valószínűsége de végül az Univerzum is csak egy a sok közül (egy hullámfüggvény). Vagyis egy Univerzum van de ha így is lenne még se lenne igaz mert amiről nem tudjuk hogy van az attól függetlenül még van. Vagyis ha mi semmiképpen nem tudunk még közvetlenül sem bizonyítékokat találni egy másik Univerzumra ez nem jelenti azt hogy nincs.


A másik lehetőség hogy minden döntésünknél szétválik az Univerzum, ha ma úgy döntök hogy jobbra fordulok egy kereszteződésben akkor elcsap egy busz de egy másik Univerzumban balra fordulok és nem történik semmi. Wigner Jenő vetette fel annak a lehetőségét hogy a tudat dönti el mindazt amit látunk vagyis kell lennie egy megfigyelőnek a történéseknél. Vajon az Univerzumot ki figyeli? Mindenképpen valahogy valószínűbb a Multiverzum gondolata. A ciklikus Univerzum elmélete és a felfúvódó is megengedi ezt.

2011. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 Szergely ***** válasza:

Vicces volt amit eddig leműveltetek :)

Használja mindenki nyugodtan a behajtani tilos tábla formájú ikont ahogy énis tettem itt is. Ha az emberek nem tudják moderálni magukat akkor majd más megteszi :).


döncike és a többieknek nagy + (mert inkább leléptek mintsem veszekedjenek).

A filozófia a nevezhető tudománynak és áltudománynak, de ez mindenkinek a saját véleménye, ami vitathatatlan hogy sok jelentős dolgot köszönhetünk neki amelyet sajna a filozófia magasztalói túlbecsülnek, de az üldözői meg alábecsülnek... a lényeg itt az hogy tiszteletben tartsuk a másik véleményét is ha biztosra vesszük hogy a miénk a helyes.


Szerintem a válasz egyszerű a kérdésre:

Sok univerzum létezik, de mi csak ebben vagyunk, ezt érzékeljük, és ebben fogunk elmúlni lényegi lenyomat nélkül.

A létezés célja pedig pont ugyanaz mint a többi emlősnél (miért hiszi bárki is hogy rá nem ugyanazok a szabályok érvényesek, vagy hogy fejlettebb, senkinek sem jut eszébe hogy a delfineknek is nagy agya van csak ők nem változtatnak a környezetükön?): élvezni a életét, endorfint termelni, elkerülni a nehézségeket, utódokat nemzeni, könnyebbé tenni az életüket, meghalni.

Ennyi a létezés célja és semmi más.


A tudományos elméletekkel az a probléma hogy olyan adalékokat tesznek hozzá amire semmi szükség:


A. Istent vagy valami magasabb rendű lényt (Létezése nem bizonyított szóval aki hisz benne az hisz, aki meg nem az így járt, csak elfelejti mindenki hogyha pl isten azt akarta hogy legyen ember akkor az evolúció volt rá az eszköze valószínűleg ha meg nem létezik ilyen akkor ugyanaz a helyzet.)


B. Fennkölt célt (na és ugyan nekünk miért lenne ha a majmoknak sincs?)


C. elmúlás elkerülését (énis félek a haláltól de ennek nem ott van a helye)


E. Fejeltséget (ha a létezés egy számítógépes szimuláció akkor azt lehet h nem nekünk hanem a delfineknek csinálták :D, a lényeg hogy elfelejtjük hogy attól hogy technikai civilizáció vagyunk még nem mi vagyunk az egyetlen fejlett gondolkodó faj ezen a bolygón sem).


Azért ez már így nem is annyira szép, de valószínűleg az emberi faj közös várra csak s**rból épült. :D

2011. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:

Remélem nem engem jelentettél, mert akkor az mellé ment! :D


Teljesen egyetértek veled, kivéve a filozofiát illetően. Nagyrészt ezen célok miatt gondolkodnak az emberek ilyen elméleteken. Mert azt hiszik, hogy ők mások mint bármely más élőlény. Pedig nem, soknál sokkal kevesebbek is! Így én közel sem ilyen emberi magasztosságot kapcsolatos dolgok miatt keresem a választ. Az Állatkert-hipotézis esetén is azt a lehetőséget tartom valószínűnek, hogy azt vizsgálják "rajtunk", mi történt volna az ő civilizációjukkal, ha a homo-sapiens nem hal ki az eredeti világban, mielőtt kiirtott volna sok más, békésebb, intelligensebb, sokkal szebb jövőre teremtetett emberfélét. Már egy pár ezer évvel fejlettebb civilizáció képes lehet ilyen szimulációt létrehozni. Mit az a pár ezer év, ha egy nyomortól és háborúktól mentes világban él az ember? :) Persze ez mind csak fantázia egyelőre, aztán...ki tudja. :) Azért az érdekes, hogy amazóniai őslakók már 200 évvel ezelőtt gépmanókról hallucináltak DMT trip közbe...és most is a gépmanók a DMT tripek leghíresebb szereplői. Ez több mint érdekes szerintem.

2011. dec. 10. 20:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!