Jelenlegi tudásunk szerint hol vagyunk? Miért élünk?
Köszönöm neked is, hogy válasz helyett sikerült szépen leírnod a többiek hülyeségét. :D Nem tudom mi a felfoghatatlan abban, hogy valaki arra kíváncsi, mit gondolnak mások az általunk megfigyelt világ keletkezéséről, létezéséről.
A "Miért élünk" kérdés olyan elméletekre vonatkozik, mint az intelligens megfigyelő általi egyetemes, az (Multi)Univerzum egészét érintő evolúció, ami időben visszafele is hat. PÉLDÁUL. Ilyenekre gondolok...Remélem így már érthető.
"mellesleg a tudomány az elmúlt 50 évben nagyon erősen küzdött azzal, hogy van-e olyan, hogy "valójában". Nagyjából azt a választ adták, hogy nem tudják bebizonyítani, és nincs is jelentősége."
Ezen még mindig ki vagyok akadva. Kérlek érvelj már mellettük akkor. Miért is nem befolyásolja az életed az, hogy ahol élsz az egy szimulált univerzum? (például)
Dönci, ezek szerint nem vagy tisztában a Filozófia szó jelentésével.
A jelenkori filozófiára nagy hatással van a technika fejlődése és a természettudományos ismeretek gyarapodása. A természettudomány a filozófia mércéjévé vált: a modern fizika kiszélesítette a világképet: a kvantumfizika és a relativitáselmélet a világ új szemléletét jelentette a különösen kicsi és különösen nagy tárgyak esetén. A neopozitivista filozófusok a természettudományok egzaktságát és átvizsgálhatóságát teszik alapelvvé.
Az elméleti tudományok (filozófia, elméleti matematika, elméleti fizika), adnak választ ezekre a kérdésekre. Azt meg kell értenünk, hogy amíg nincs elmélet, addig nincs gyakorlat. A feltaláló először elméletben készít el valamit, utána ülteti át azt a gyakorlatba. Ha a minket körülvevő környezeti jelenségekre akarjuk megtalálni a választ, akkor a gyakorlatot kell visszavezetnünk az elméletbe! Gyakorlat nincs elmélet nélkül, de van fordítva!
Vissza a kérdéshez: a Föld nevű bolygón, a naprendszerben a Tejútrendszerben, azon belül pedig egy valamilyen univerzumban.
Miért élünk? Jó kérdés... :)
A Multiverzum elméletet én elfogadhatóbbnak tartom, mint az állatkert-hipotézist. Nem hiszem el, hogy olyan kísérleti alanyok lennénk, mint amilyeneket mi használunk.
Sokkal elfogadhatóbbnak tartom azt az elképzelést, hogy az Univerzum olyan nagy, hogy a benne lévő civilizációk olyan távol vannak egymástól, hogy nem érzékelik jelenlétüket, ezáltal kicsi esélyt adnak, nem is gondolnak arra, hogy léteznek mások is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!