Jelenlegi tudásunk szerint hol vagyunk? Miért élünk?
Valószínű hogy egy Multiverzumban élünk. Ott van a kvantumvilág, Nagy Vonzó az Univerzum szélén, Schrödinger elmélete. Minden erre utal. És elég érdekes gondolat a kvantumhalhatatlanság vagyis végtelen univerzum létezik ahol minden esemény megtörténhet velünk amit az adott Univerzum fizikája megenged. Eszerint halhatatlanok vagyunk. Bár talán majd egyszer azt kívánjuk bárcsak meg se születtünk volna ha egy olyan Univerzumba kerülünk ahol a lehető legszörnyűbb dolgok is megtörténhetnek velünk. Ez lehet a legjobb magyarázat az Univerzumra.
Egy másik érdekes gondolat hogy vajon elég fejlett technikai civilizáció van az univerzumban és lesz idő arra hogy olyan fejlettségi szintre elérjen hogy minden valaha a Földön élt embert visszahozzon az élők sorába egy új szimulált Univerzummal. Még 20-30 milliárd évig élhető lesz az Univerzum és szerintem ha 100 év alatt ilyen szintre jutott a tudomány akkor addigra megvalósulhat ez vagy egy menekülés egy másik Univerzumba. Én úgy látom mindenképpen fenn fog maradni az intelligencia és nem lesz vége a halálunkkal az életnek.
"ezeket egytől egyig elméleti fizikusok találták ki, az eddig megismert valóság összefggéseire alapozva, nem pedig a sarki fűszeres. így nagyon is tudományos gondolatok"
whut??? ha egy tudós fantáziál, az tudomány? Akkor biztos ha a sarki fűszeres kísérletezik valamivel, az meg sarlatánság?
Schrödinger macskája meg egy paradoxon, ami világosan rávilágít arra, hogy valamit nem értünk/rosszul gondolunk. Ilyen volt a villámlás is. Régen az emberek azt állították, hogy ilyenkor az Istenek harcolnak/sírnak. Ez is egy magyarázat volt, egy feloldása a villámlás rejtélyének. Akkor ez is elméleti fizika volt, tehát tudomány? Elvégre valóságos jelentésen alapult az elmélet!
"ha egy tudós fantáziál, az tudomány? "
Mert szerinted a létezés elméletek úgy keletkeztek, hogy leült az elméleti fizikus, és elindult a 7 fejű sárkánytól. Kicsit több következtetés van a dolog mögött mint a fantáziálásban.
De ha így gondolod akkor tényleg halvány fogalmad sincs ezeknek az elméleteknek a hátteréről, kicsit talán utánuk kéne olvasni mielőtt megszólalsz.
200 éve még az is fantáziálásnak számított volna hogy a világ molekulákból, azok pedig atomokból állnak.
Az ember keresi a nagy kérdésekre a válaszokat, és az összefüggéseket összerakva talál egy elméletet, ami felé elkezdenek folyni a kutatások (pl CERN), és próbálják bebizonyítani a dolgot. Nagyon sok mindenre találtak már így igazolást, ez egy nagyon is szükségszerű, és pozitív folyamat a tudomány, és emberiség számára.
"200 éve még az is fantáziálásnak számított volna hogy a világ molekulákból, azok pedig atomokból állnak."
Igen, aztán a tudomány meg is találta az atomokat, a legkisebb alkotóelemeket, amiből összeállnak a dolgok. Ohwait, mégse! Kiderült, hogy az úgynevezett "atomok" elektronokból protonokból és neutronokból vagy mikből állnak. Mind1, maradjon a nevük atom... Aztán találtak annál is kisebb részeket. És még ma se merik azt állítani, hogy igen, megtaláltuk a legkisebb részeket.
Magyarán szólva: a tudomány szépen lassan fejlődött, és közbe mellé felállítottak mindenféle elméleteket, aminek értelme nem sok volt sose, de jól esett néha azt képzelni hogy igen, ez az elmélet bebizonyosodott, tudjuk hogy ez így van, itt vannak a legkisebb alkotóelemek: az atomok! Ebből épülsz fel te, ebből épülök fel én. Ez a világ!
13:35as válasz első felét vallom pontosabban én is, ha Multiverzum-elmélet verziók közül kell választani. :)
Amúgy ha már CERN:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!