Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen gyakorlati haszna van...

Milyen gyakorlati haszna van az evolúciós elméletnek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
használja például a környezetvédelem, a mezőgazdaság, az orvostudomány.
2011. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
no meg a szociológia is használhatná ("politikailag korrekt" szarkeverés nélkül), akkor végre belátnák, hogy miért a cigányok szaporodnak és miért nem a dolgozó emberek. Azért, mert a cigányok a nekik megfelelő szinten igen jól megélnek a segélyből.
2011. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

A 2. válaszoló válaszának igazságtartalmát nem vizsgálom. De az evolúcióhoz annyi a köze, mint a tudománynak az áltudományhoz.

Az evolúciós elmélettel az élőlények és az élet működésének egy csomó jelenségét tudták megmagyarázni, és jelenleg az élettel kapcsolatos jelenségek nagyon sok látszólagos ellentmondása oldható fel vele. Ennek pedig a növénytermesztéstől az állattartásig, sőt egyes társadalmi változások megértéséig sok gyakorlati haszna van. Még konkrétabban az adott szakma részleteibe kellene belemenni. De alaptudományoknál a gyakorlati haszon többnyire az, hogy segítségükkel jöhet létre az alkalmazott tudomány (ez egy csomó dolgot már nem bizonyít, hanem felhasznál).

2011. nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
gondolom azért tartod áltudománynak, mert a szociológia nem elég nyitott ahhoz, hogy ebből a szempontból vizsgálja meg a kérdést. Ha úgy tetszik, nem merik vizsgálni. Ebből adódóan nincsenek ilyen tárgyú tanulmányok.
2011. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orvostudományban nagyon nagy gyakorlati haszna van, hiszen így ismer(ték/ik) fel a mutálódott baktériumokat.
2011. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rengeteg gyakorlati alkalmazas kozul en csak az iranyitott evolucios modszerekkel kifejlesztett rakgyogyszereket emlitenem. Adott rakfajtara specifikus epitopra kifejlesztett monoklonalis antitesteket ugy hoznak letre, hogy bakteriofagok felszinen kifejezett ellenanyag fragmentumokat mutatnak be inmobilizalt celfeherjeknek, majd a kotodes alapjan szelektalnak. Ezen modszer alapjan lett a trstuzumab gyogyszer kifejlesztve, ami a HER2 molekula specifikus inhibitora, es bizonyos emlorakok eseten nagy sikerrel hasznalhato.


Akit erdekel annak itt egy kis olvasnivalo:

[link]

[link]

[link]

2011. nov. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Döncike ha már ennyi linket küldtél egy idegenszavak szótára link is kellett volna. :)))))))))))

De majd átrágom magam a dolgon.

2011. nov. 30. 09:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Na igen... visszaolvasva tenyleg kicsit szakbarbar. A sok helyesirasi hibarol nem is beszelve. :-)


De, ha mar ujra irtok, akkor egy masik alkalmazast is emlitenek: evolucios algritmusokat hasznalnak olyan feladatok megoldasara, ahol a cel elerese nem definialhato kellokepp, az optimalis parameterek meghatarozasa egy tanulasi, evolucios folyamat soran tortenik.


[link]

2011. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!