Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy egy örökmoz...

Miért van az, hogy egy örökmozgós, fénysebességes, feketelyukas kérdéshez írnak rengetegen és egy gyakorlati példára kérdező témához meg senki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 15:18
 1/9 Ludens ***** válasza:

Azért mert egy "örökmozgós, fénysebességes, feketelyukas kérdéshez " lehet írni minden féle sületlenséget is scif ből meg csak úgyhasraütésből.

A gyakorlati példához pedig általában stabil ekzakt tudás kell ahol gyórsan kilóg a lólába ha valaki csak tippelget vagy mesét mondd és nem ért hozzá.

2011. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyakorlati példa általában házifeladatmegoldást jelent. Amúgy ha nem kémia akkor általában én szoktam írni minden értelmes kérdésre.
2011. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
Mi is szeretünk nevetni munka helyett.
2011. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vree ***** válasza:

Ha a fekete lyukakról tennének fel gyakorlati kérdést, ahhoz is kevesen írnának. Általánis ismertetést könnyebb írni egy témáról. A téma mélységébe menő kérdésekhez viszont szaktudás kell.


fénysebesség és fekete lyukak - igazából ezekről is fel lehetne tenni fizikusi szintű gyakorlati kérdéseket, de a legtöbben csak alapdolgokra kérdeznek rá (pl. "most miééért nem lehet gyorsabban menni mint e fény?" Ezekhez aránylag kevés műveltség és/vagy utánajárás kell.) Örökmozgók dettó - rendszerint az a kérdés hogy "de miééért nem mozoghat örökké? akkor se ha így csinálom? és ha az újság azt írta akkor lehetséges?" Ezek nem tényleges szakmai kérdések, csak tájékozatlanság.


De ha valaki feltenne egy kérdést hogy mondjuk néhány mutató alapján számítsam már ki egy Swarzschild-féle fekete lyuk Hawking sugárzási mutatóját, köpni nyelni nem tudnék. :D Csak ilyenekre aránylag kevés embernek van szüksége, műszaki kérdésekhez segítségre viszont annál inkább.

2011. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok az eddig válaszolók táborához, miszerint egy gyakorlati kérdéshez szaktudás szükségeltetik, ami a téma alaposabb ismeretét követeli meg. A feketelyukas-fénysebességes-örökmozgós kérdések tényleg többségében az alapokra kérdeznek rá, ezeket azért tudományterülettől függetlenül mindenki kapisgálja, aki egy kicsit is figyelt középiskolai fizikán (vagy az egyetem alatt), így ezekhez több válaszoló jut. Egy konkrét feladathoz lehet, hogy olyan ismeretek szükségesek, amiket egy témában nem jártas ember még csak megtippelni sem tud, ezért eleve kisebb a válaszolók alaphalmaza. Aztán ha a témához senki sem ért, vagy senki sem ért annyira, hogy a kérdésre választ adhasson, nem fogják odaírni, hogy "sajnálom, nem tudok segíteni", mert ugyan ez is segítség valamilyen szinten (pl. leírja, hogy ő ugyan ilyen területen dolgozik, de ötlete sincs), de lepontozással jár - hiszen semennyire sem volt hasznos a válasz -, azt meg nem szeretné senki. Jobb hasznos tudást átadni, mint bevallani, hol van a tudásunk határa.


Egy kiegészítés: illetve hát az ilyen fénysebesség-feketelyuk-örökmozgó kérdéseknél remekül lehet szórakozni mind a kérdésen, mind a kérdező tudatlanságából fakadó pökhendiségén, mind a vicces válaszokon. Most próbáld ugyanezt egy gyakorlati kérdésnél... Ha meg nem szórakozni akarunk, akkor bennünk van a tanár: meg akarjuk tanítani a kérdezőt gondolkodni, utánajárni, vagy tisztázni akarjuk, hol tévedett.

2011. jún. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
15:53: Tegyük hozzá, hogy aki elég mély tudást igénylő kérdést tenne fel, az általában elég tudással rendelkezik ahhoz, hogy a választ saját maga is kis munkával meg tudja adni. Itt viszont jórészt az érdeklődők a témában legfeljebb gimnáziumi szinten vannak elmélyedve, úgyhogy a kérdéseik is kb. ezt tükrözik. Viszont van, akiről már a kérdésfeltevéskor kiderül, hogy még az alapok is hiányoznak. Ezek az említett örökmozgó-feketelyuk-fénysebesség szentháromságban matatók. Itt vizsont mindenkiből, aki csak egy kicsit is konyít a témához, előjön a mélyen megbúvó tanár, és próbál értelmesen válaszolni (vagy nem), és mivel ilyenből sok, ott sok lesz a válasz.
2011. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Esetleg erre ránéznétek: [link]


Itt fel se mertem tenni, de egyelőre "ott" se érkezett még érdemi válasz. Bezzeg a feketelyukak ott is mennek :))

2011. jún. 16. 00:00
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
Meglehetősen egyszerű a válasz: Mennyi a potenciális energiája ott, ahol a kerék van? A többi veszteség a felépítésből adódik, tkp. ez a 60%, tehát nem lesz más a hatásfoka.
2011. jún. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne, hogy jól értesz angolul (vagy csak épp ránéztél a képre) és ezt nem bántásból mondom. A vízkerék hatásfoka 60%, de a feladatban víz helyett higany van, levegő helyett pedig víz. Na most vesd össze a levegő és a víz közegellenállását, nem egyezik meg. Másik dolog, hogy szerintem a turbulencia is erősebb. Szóval nem olyan egyszerű ez azért :)
2011. jún. 16. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!