Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az idő? (Tudományosan)

Mi az idő? (Tudományosan)

Figyelt kérdés

légyszi, ne linket, hanem a ti tudományos gondolataitokat.

és légyszi érthetően, még csak I. évfolyamos vok XD


2011. nov. 11. 22:46
1 2
 11/15 Srapnel ***** válasza:

A fizikai objektumok attribútumainak (fizikai állapotának) értékeit sorrendbe rendezi. Pontosabban, az idő felfogható több objektum egy, vagy több fizikai jellemzőjének különböző felvett értékei és egy fizikai kölcsönhatás közötti többes és rendezett asszociációjaként.


Pl.: két billiárdgolyó ütközése (az asztaltól most eltekintünk). Az objektumok a golyók, a fizikai paraméter a golyók mozgásállapota. Ekkor, van a mozgásállapotok ütközés előtti és ütközés utáni értéke, azzal, hogy "előtti" és "utáni" megkülönböztetés van, lett rendezett az asszociáció, ami az idő maga.


Formálisan azt is írhatnám, hogy T:(O1, O2, I). O1 és O2 az "előtte" és "utána" értékek, az I pedig a kölcsönhatás.


Továbbmenve, az idő, az objektumok fizikai paraméterei (beleértendő a teret is) és a kölcsönhatások egyenrangú elemei a természetnek ilyen szempontból. A fizikai képletekben is ezek szerepelnek.


Érdekes, hogy az ok-okozati kapcsolat is ennek a felismerése és általánosítása: ha látjuk O2-t (vagyis egy objektum paramétereit), akkor feltételezzük, hogy egyrészt volt O1 (vagyis az objektum volt valamilyen), volt I (vagyis történt vele valami, hogy olyan lett, amilyen), az idő meg megkülönbözteti O1-t O2-től. Az "okozat" nem más, mint O2, az "ok" pedig O1 és I együtt (az előbbi adja a "semmiből nem lehet valami" érzést, a másik meg egy fajta "hatóok", vagyis "magától nem változik semmi, csak okkal" érzést ad).

2011. nov. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

klasszikus fizikában: egy nemlétező dolog, ami a folyamatok hosszát, kezdési pontját meghatározzák.

modern fizikában: a 4. dimenzió, a téridő szövedékének "alkotóeleme". mivel itt már a fénysebesség az állandó, így az idő (és a tér) változhat (lassul, gyorsul). Ezért játszanak az időutazás gondolatával: üssünk lyukat a téridőben és ugorjunk egy másik időbeli helyre. 1935-ben már megvolt az elmélet az időgépre, ami működne is...

2011. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

wow, anyi félét írtatok, hogy most jobban meg vagyok keveredve mint előtte X"D


# 12/12

ami működne is, Ha? vagy már meg is csinálták csak titkolják?

erről tudnál részletesebben írni?

2011. nov. 16. 15:52
 14/15 anonim ***** válasza:
egy német fizikus (a nevét fejből nem tom) rájött, hogy ha - szó szerint - egy végtelenül hosszú, és végtelenül erős szerkezetű rudat elkezdenénk a saját tengelye körül a fénysebesség felével (150.000 km/s) mozgatni, akkor a körülötte lévő anyagok x s-nyi időt haladhatnának visszafelé. valahogy ezt - elméletben - beigazolták+ a természetes téridőgörbületet is vehetjük igazolásnak, szóval működne... ha lenne végtelen hosszú ruduk :D és valószínűleg a világ nem végtelen nagy, így végtelen nagy dolgok nem férhetnek el benne :D
2011. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: végtelenül hosszú rúd nem létezhet.

Ezek után a többi felesleges is.

2011. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!