Mi az az anyag a Föld belsejében, ami kiváltja a gravitációs kölcsönhatást?
Már régóta érdekel, de sehol nem találtam meg.:/
Link is jó. Köszönöm előre is:)
Már hogyne létezne a graviton. A Higgs-bozonokkal élnek a föld alatti barlangrendszerekben, és ők is az de nem tagjai sem a Fényszövetségnek se az Ellenállásnak.
Békés természetű rejtőzködők.
Szerencsétlen
TE neked is van gravitációs vonzásod(vonzod pl a hülye kérdéseket és válaszokat) ez magából az anyagból ered nem pedig 1 bizonyos anyagból
Na várjunk csak.
Érdemes azon is végigmenni, amit már ismerünk.
A kémiai affinitás már közismert mitől van. Az is egyfajta vonzás.
A mágnesesség, amely hasonló vonzóerő (vagy taszító)
is körvonalazódik már, legalább is az elektromossággal való összefüggése. Vannak ugye mágnesezhető, antimágnesezhető anyagok és a ferromágnesek. Egyre többet tudunk ezekről. De még nem eleget.
A gravitációt is okozza valami az anyag belsejében, de ahhoz, hogy megértsük, mélyebbre kell hatolnunk bele.
Ez a folyamat zajlik, kezdjük megismerni milyen sugárzásokra bontható pl. a neutron.
A kérdésed így helyes: mi az a dolog az anyag belsejében, ami kiváltja a gravítációt.
Ha tudnám, kettyenne a Nobel díj.
''A kérdező kommentje:
1.: nekem az kéne hogy a Föld belsejében mi váltja ki a gravitációt...és nem kryptonitra gondoltam...xd''
Biztosan a mágnesességre gondoltál nem a gravitációra.
Minden létező és tömeggel rendelkező anyag valamilyen mértékben meghajlítja maga körül a teret. Ez a meghajlítás a tömegének a függvénye, a méretének sincs köze hozzá. Ezt a térhajlást nevezzük gravitációnak.
Nagyon jól szemlélteti pár fizikai bemutató, amikor egy üstre ráfeszítesz egy gumilepedőt, és a közepére elhelyezel valami nehezet, pld. egy nagy vasgolyót. A gumilepedő ott szépen besüpped. Ha a lepedő szélétől nem pont feléje, hanem kicsit mellé begurítasz egy üveggolyót, akkor az a középen lévő vasgolyó körüli pályára fog állni, éppen úgy, ahogyan a bolygók teszik. Ilyen térgörbületet minden tömeggel rendelkező test létrehoz pusztán azáltal, hogy a tér része. Bizonyára van ennek is valamiféle energiája, ami most még nincs felfedezve. Egyértelműbbnek tűnik, hogy a tér elhajlása a tér tulajdonsága, ami a térben levő anyagok hatása alatt áll. Ez a görbület a kölcsönhatás.
A,föld középpontja felé,haladva, déli sarkörnél,van egy csatorna,állati hosszú lépcsővel. Ott mászik le mageto és ezért vsn földnek mágneses ereje. Teli holdkor meg jön a váltás,akkor van magneto szabin.
Amúgy,az elem írt ,a valságho kapcsolódó érdemeleges hozzászólásból kiindulva. Ha a föld tömege csökken,akkor csökken gravitcis erő is. Ergó ha állati sok cuccot kilövünk az űrbe s a meteoridok meg elégnek mire ideérnek,akkor földünk erejét csökkentjük. Távoldohatunk a naptól. 100évente 4cm pedig holdtól. Úgy hogy növelnünk kell a hold,é föld tömegét. És imádkozni a sok meteoridért
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!