Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy alakítják át a hőenergiát...

Hogy alakítják át a hőenergiát áramos energiává?

Figyelt kérdés
Hogy dugják be a kábelekbe a hőt?
2011. szept. 22. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem áramos energia, hanem elektromos.

A hővel felmelegítik a vizet, az felforr, a gőzzel pedig generátorokat hajtanak meg, amik az áramot termelik.

2011. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Leegyszerűsítve, mintha egy gőzgép hajtana meg egy generátort.
2011. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én is a generátort gondoltam, de nincs egy egyszerűbb módja a hő-elektromosság átalakítására.

Nincs egy egyszerűbb és logikusabb módszer az elektromosság készítéséhez?

2011. szept. 22. 15:20
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs egy egyszerűbb és logikusabb módszer az elektromosság készítéséhez?"

Ez egy nagyon jó kérdés, szerintem is túlléphetnénk ezen, de úgy tűnik, egyelőre nincs jobb. Sajnos az atomerőművek is kb. így működnek. Ha valaki közvetlenül elektromos energiává tudna alakítani egy természeti forrást, az nagy lépés lenne. (Kicsiben van persze: napelem, Peltier hőelem, de ezek nagyon kis energiákon működnek.)

2011. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
29%

"Nincs egy egyszerűbb és logikusabb módszer az elektromosság készítéséhez?"


Értelmetlen a kérdésed...


Az energiamegmaradás törvénye

szerint, az energia nem vész el, csak átalakul.Ebből következőleg energiát nem lehet termelni vagy előállítani, csupán átalakítani lehet egyik fajtából a másikba. Ebben az összefüggésben mint minden más a világunkban, maga az anyag is az energia egyik megjelenési formája.

2011. szept. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Sajtoskifli ***** válasza:

"Ebből következőleg energiát nem lehet termelni vagy előállítani, csupán átalakítani lehet"


Persze, ezt (majdnem) mindenki tudja, de az már más kérdés, hogy milyen hatásfokkal csinálják ezt meg. Szerintem úgy gondolták az egyszerűsítést, hogy valahogyan mozgó alkatrészek nélkül alakítsanak át hőenergiát elektromossá, így nem lenne súrlódási veszteség.

2011. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A generátor nem hőenergiát alakít elektromos energiává, hanem mozgásit. Egyébként általában az áramot generátorokkal állítják elő.


A kérdésre a válasz: a generátort valamilyen hőerőgéppel hajtják meg. Hőerőgépből rengeteg fajta van, amit a gyakorlatban is használnak a belső égésű motor, gázturbina illetve gőzturbina. Ha bővebben érdekel a téma, ezeknek nézz utána.

2011. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Itt volt Pedro is, ő hogy-hogy nincs itt?

A hozzászollásomban válaszoltam neki, az is törlődött?


Hol itt az energia megmaradás törvénye?

2011. szept. 22. 23:48
 9/13 anonim ***** válasza:

"Itt volt Pedro is, ő hogy-hogy nincs itt? "


A nagyokos moderátorok kimoderálták az aranyos kis tölcséres válaszomat. :-(


Lassan már meggyőződésem, hogy itt a moderátorok felvételéhez alapfeltétel, hogy egyrészt nulla humorérzékkel kell rendelkezniük, másrészt valami magasabb elhivatottságérzet is kell, amivel megszabják nekünk, hogy mi is a helyes...


Szóval rólunk döntenek, a fejünk felett, a megkérdezésünk nélkül. Akárcsak egy jó kis magyar demokráciában...


Kezdem megszokni, lassan már fel sem tűnik.


:-D Pedro

2011. szept. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja, és ha holnap nem jelentkezem, akkor hajnalban jött értem a fekete autó...


Pedro

2011. szept. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!