Milyen könyvek jelentek meg Darwin evolúciós elmélete és a teremtéstörténet kapcsán?
* Automatikusan eltávolított tartalom.
Keresztény könyvesboltokban hozzá lehet jutni ilyen könyvekhez, angol nyelven bőséges irodalma van, de magyarul is hozzáférhető már sok könyv.
Ezek mind megjelentek magyarul:
Don Batten, Ken Ham, Jonathan Sarfati - Carl Wieland:
Kérdések a kezdethez - A teremtés logikája
Ez egy nagyon jó könyv, sok kérdést kitárgyal, amit a tudománnyal foglalkozó ateisták megdönthetetlennek tartanak, illetve ezekre a kérdésekre ad "hívő", illetve igazi, elfogulatlan tudományos magyarázatokat.
6 napos teremtés
C14 izotóp módszer
Miért látunk távoli csillagokat egy fiatal világegyetemben?
Az özönvíz kérdései
Valóban voltak jégkorszakok?
Mi történt a dinoszauruszokkal?
Miért van olyan sok destrukív mechanizmus az élőlényekben?
Különböző emberi rasszok kialakulása
Honnak jött Káin felesége?
stb
A. E. Wilder-Smith:
Aki gondolkodik, annak hinnie kell
Ez egy nagyon érdekes könyv, az elején egy kicsit fura szemszögből vizsgálja a kérdést egy fiktív történeten keresztül.
Arról szól, hogy tudós kutatók érkeznek a neandervölgyiek földjére. A neandervölgyiek kőkorszaki szinten élnek, az Istenben való hittel eltelve. Nagyon okosak és a tudósok valamennyi "tudományos", ateista érvét visszaverik a józan eszükkel és a világról szerzett tapasztalataik segítségével.
A második részében (Teremtés vagy véletlen) logikai úton bizonyítja Isten létezését és a bibliai teremtés igazságát. Arisztotelész Metafizikájához is hasonlít, aki szintén az isteni teremtés véli az egyetlen logikus magyarázatnak.
Werner Gitt:
Kezdetben volt az információ
Ez nehéz tudományos olvasmány, főleg az eleje. A végén az élőlényekben és a világban megtalálható információkat összeveti az evolóció elméletével és a teremtéssel.
Jobe Martin:
Evolúciótól teremtésig
Wolfgang Kuhn:
A darvinizmus buktatói
W. J. Ouweneel:
Teremtés vagy evolúció?
Stefan Drüeke:
Utazás a dinoszauruszok korába
Szintén kitárgyalja a szén-izotóp mérés módszertani hibáit.
Werner Gitt, K.-H. Vanheiden:
Ha az állatok beszélni tudnának
Különböző állatok beszélnek magukról az olvasónak, evolúció-cáfolatokat konkrétan nem tartalmaz, inkább csak gondolatébresztőnek lehet hasznos.
B. Sándornak köszönöm a hasznos hozzászólását Richard Dawkins kapcsán, róla már én is hallottam, csak azt nem tudtam, hogy szinte minden műve ezt a témát járja körül.
02.51-nek szintén hálás köszönet a sok ajánlott irodalomért.
Most pedig indulok a könyvtárba. :-)
Ha még van valamilyen könyv a témában, akkor az is érdekelne. Nem tudja valaki annak a könyvnek a címét, ami kb. 1 évvel ezelőtt volt nagyon hirdetve a metró mozgólépcsői mellett a falon, s valami olyan címe volt, hogy evolúciós teremtés vagy valami hasonló? A lényeg, hogy a címből arra lehetett következtetni, hogy a két elméletet összevonja az író a könyvében.
Alapjába véve Dawkins magával a fejlődéselmélettel foglalkozik, amelyet különböző társadalmi, kulturális vagy pszichológiai jelenségekre is „ráhúz” – így jött létre a memetika –, de a témából adódóan néha kénytelen foglalkozni a kreacionista nézőponttal is, így egyik műve sem időpocséklás, ha téged inkább a két világ összevetése érdekel. De erre a legalkalmasabb az Isteni téveszme / The God Delusion, mert ez csakis ezzel foglalkozik :-)
És egy szívből jövő tanács: mivel ez egy iszonyú nehéz és „befoghatatlan” téma, és mivel meglehetősen sokszínű a rendelkezésre álló információs háttér, ezért lehetőleg mindenre, amivel szembeakadsz a témakörön belül, kritikus szemmel tekints :-) Ez amúgy mindig jól jön, de itt talán végképp nélkülözhetetlen.
És nagyon szívesen :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!