Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen könyvek jelentek meg...

Milyen könyvek jelentek meg Darwin evolúciós elmélete és a teremtéstörténet kapcsán?

Figyelt kérdés
Különösen azok a művek érdekelnének, ahol ezt a két dolgot összevetik egy könyvben (pro és kontra).
2011. szept. 11. 23:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Olyan könyv miért lenne? Mi értelme egy elképzelést egy évtizedekig tartó tudományos és logikai megfigyeléshez hasonlítani?
2011. szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Ez akkora baromság mintha valaki azt mondaná hogy egy vegyületet egy intéssel állítok elő, vagy pedig kémiai úton a vegyülés törvényeinek figyelembevételével.
2011. szept. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Richard Dawkins talán az egyik olyan kortárs gondolkodó, aki a legtöbbet, és a legösszetettebben foglalkozik, foglalkozott a témavilággal, szinte valamennyi ezek köré összpontosul. Azt még megemlíteném, hogy egyesek szerint egy elvakult neodarwinista, mások szerint pedig egy ragyogó elme, aki teljes mértékben objektív és tisztán látó – én most nem fogok állást foglalni, nem ezért vagyok itt. És akkor néhány szót a műveiről. Tudtommal valamennyit lefordították magyar nyelvre – a főbb munkáit egészen biztosan – ha nem tudod beszerezni őket, jó eséllyel megtalálod szinte bármely magyar torrentoldalon is. Talán Az Isteni téveszme veti össze s tárgyalja a legmélyrehatóbban az általad említett két nézőpontot, világot, bár bevallom, ezen kívül csak két művébe nyertem betekintést. A több alkotása sem áll viszont messze a tárgytól, amennyire helyénvalóak az ismereteim: A vak órásmester, A legnagyobb mutatvány: Az evolúció bizonyítékai, Az ördög káplánja stb. Szóval őt semmiképp ne hagyd ki, ha ilyen irányban keresgélsz :-)
2011. szept. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tessék, itt elektronikus változatban is eléred :-) *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Keresztény könyvesboltokban hozzá lehet jutni ilyen könyvekhez, angol nyelven bőséges irodalma van, de magyarul is hozzáférhető már sok könyv.


Ezek mind megjelentek magyarul:



Don Batten, Ken Ham, Jonathan Sarfati - Carl Wieland:

Kérdések a kezdethez - A teremtés logikája


Ez egy nagyon jó könyv, sok kérdést kitárgyal, amit a tudománnyal foglalkozó ateisták megdönthetetlennek tartanak, illetve ezekre a kérdésekre ad "hívő", illetve igazi, elfogulatlan tudományos magyarázatokat.

6 napos teremtés

C14 izotóp módszer

Miért látunk távoli csillagokat egy fiatal világegyetemben?

Az özönvíz kérdései

Valóban voltak jégkorszakok?

Mi történt a dinoszauruszokkal?

Miért van olyan sok destrukív mechanizmus az élőlényekben?

Különböző emberi rasszok kialakulása

Honnak jött Káin felesége?

stb



A. E. Wilder-Smith:

Aki gondolkodik, annak hinnie kell


Ez egy nagyon érdekes könyv, az elején egy kicsit fura szemszögből vizsgálja a kérdést egy fiktív történeten keresztül.

Arról szól, hogy tudós kutatók érkeznek a neandervölgyiek földjére. A neandervölgyiek kőkorszaki szinten élnek, az Istenben való hittel eltelve. Nagyon okosak és a tudósok valamennyi "tudományos", ateista érvét visszaverik a józan eszükkel és a világról szerzett tapasztalataik segítségével.

A második részében (Teremtés vagy véletlen) logikai úton bizonyítja Isten létezését és a bibliai teremtés igazságát. Arisztotelész Metafizikájához is hasonlít, aki szintén az isteni teremtés véli az egyetlen logikus magyarázatnak.



Werner Gitt:

Kezdetben volt az információ


Ez nehéz tudományos olvasmány, főleg az eleje. A végén az élőlényekben és a világban megtalálható információkat összeveti az evolóció elméletével és a teremtéssel.



Jobe Martin:

Evolúciótól teremtésig



Wolfgang Kuhn:

A darvinizmus buktatói



W. J. Ouweneel:

Teremtés vagy evolúció?



Stefan Drüeke:

Utazás a dinoszauruszok korába

Szintén kitárgyalja a szén-izotóp mérés módszertani hibáit.



Werner Gitt, K.-H. Vanheiden:

Ha az állatok beszélni tudnának

Különböző állatok beszélnek magukról az olvasónak, evolúció-cáfolatokat konkrétan nem tartalmaz, inkább csak gondolatébresztőnek lehet hasznos.

2011. szept. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

B. Sándornak köszönöm a hasznos hozzászólását Richard Dawkins kapcsán, róla már én is hallottam, csak azt nem tudtam, hogy szinte minden műve ezt a témát járja körül.


02.51-nek szintén hálás köszönet a sok ajánlott irodalomért.


Most pedig indulok a könyvtárba. :-)


Ha még van valamilyen könyv a témában, akkor az is érdekelne. Nem tudja valaki annak a könyvnek a címét, ami kb. 1 évvel ezelőtt volt nagyon hirdetve a metró mozgólépcsői mellett a falon, s valami olyan címe volt, hogy evolúciós teremtés vagy valami hasonló? A lényeg, hogy a címből arra lehetett következtetni, hogy a két elméletet összevonja az író a könyvében.

2011. szept. 12. 10:05
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapjába véve Dawkins magával a fejlődéselmélettel foglalkozik, amelyet különböző társadalmi, kulturális vagy pszichológiai jelenségekre is „ráhúz” – így jött létre a memetika –, de a témából adódóan néha kénytelen foglalkozni a kreacionista nézőponttal is, így egyik műve sem időpocséklás, ha téged inkább a két világ összevetése érdekel. De erre a legalkalmasabb az Isteni téveszme / The God Delusion, mert ez csakis ezzel foglalkozik :-)


És egy szívből jövő tanács: mivel ez egy iszonyú nehéz és „befoghatatlan” téma, és mivel meglehetősen sokszínű a rendelkezésre álló információs háttér, ezért lehetőleg mindenre, amivel szembeakadsz a témakörön belül, kritikus szemmel tekints :-) Ez amúgy mindig jól jön, de itt talán végképp nélkülözhetetlen.


És nagyon szívesen :-)

2011. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%
Ezen könyvek közül, amiket írtam, az első, a Kérdések a kezdethez biztosan tudom, hogy foglalkozik a teremtés+evolúció elméletével a 6 napos teremtés kérdésében például. De biztos, hogy a többi is, mert ez egy eléggé elterjedt elmélet manapság azok között, akiknek nincs elég hite elhinni a 6 napos teremtést. A pápa és a katolikus egyház is ezen az állásponton van. Pedig ezek a könyvek kifejtik, hogy ez teljességgel elfogadhatatlan álláspont. A szén-izotóp módszer alkalmazási hibáinak feltárásával, a fosszíliák keletkezésével és egyéb torzítások leleplezésével pedig megsemmisíthető az a próbálkozás, hogy millió évek teltek el a teremtés óta. Ezzel pedig ki van húzva a talaj az evolúciós elmélet alól. Illetve vannak olyan evolúciós elméletek is, hogy a fajokon átívelő makroevolúció nem folyamatosan zajlik, hanem szakaszosan, egyszer-egyszer valami hatására hirtelen sok-sok új faj jelenik meg. Nos, én is így gondolom, csakhogy egyszer volt egy ilyen rövid szakasz, ahol kialakultak a fajok: az isteni teremtéskor. És soha többé. Azóta csak a mikroevolúció, szelektálódás, dns-degeneráció működik.
2011. szept. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Tom Benko ***** válasza:
Magyarul fingjuk sincs semmiről...
2011. szept. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Áchim2121 válasza:
szia! dr Tóth Tibor Hit, Tudomány, Világmagyarázat c. könyve átfogó korszerű, szerintem hiteles könyvében érveket- ellenérveket találsz mindkét oldalra, és bár lehet, h elfogult vagyok, de a könyv szenzációja, h az olvasót nem akarja befolyásolni, inkább az inteligens hitre bízza a döntést úgy, hogy tudományos alapokkal támasztja alá mondanivalóját
2011. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!