Mi a véleményetek ezekről az anti evoluciós pontokról?
Ezan a linken találhatóak az érvek pontjai:
Ez a rész keltette fel a figyelmem először: "A szerző itt arra hivatkozik, hogy az evolúcióbiológusok mind az evolúció elkötelezett hívei, csupán a részletekről vitatkoznak. Ebben teljesen igaza van. Csakhogy: ha egy elfogulatlan és előítéletmentes szemlélő összeveti álláspontjaikat, az derül ki, hogy remekül megcáfolják egymás állításait, úgyhogy végül nem marad semmi. Az ugrásszerű változás hívei meggyőzően bebizonyítják, hogy az új fajok kialakulása nem mehetett végbe fokozatosan; a fokozatosság hívei viszont meggyőzően bebizonyítják, hogy nem mehetett végbe ugrásszerűen. És akkor a szegény tanulni vágyó megkérdezi, hogy ha sem ugrásszerűen, sem fokozatosan nem mehetett végbe, akkor hogyan? Erre nincs válasz, mert az evolúciónak nincs elmélete."
Ti olvasok mivel cáfolnátok ezen a linken lévő állításokat?
Jajj, kutatóközpont. A termodinamikánál különösen fájó, hogy pont az írta a cikket, aki írta, Dr. Jeszenszky ui. fizikus...
Szóval a termdinamika II. főtétele nem azt mondja ki, hogy egy rendszer a rendezetlenség felé halad (hiszen akkor például a hűtő nem is létezhetne), hanem az egyes állapotok közül melyik milyen valószínűséggel következik be. Arról meg ne is beszéljünk,hogy a Földi ökoszisztéma nem is zárt rendszer, tehát rá magában nem érvényes a tétel...
Tom Benko:
A legtágabb fajfogalom szerint az egy fajba tartozó egyedek szaporodási közösséget alkotnak. Ez a fajfogalom az evolúció alapja is, hiszen ha nincs szaporodási közösség, nincs mire hasson a szelekció. Ez összemosódik a populáció fogalmával is, de evolúciósan populációkkal számolunk, a faj a populációk gyűjője (vagyis ha képesek potencionális szaporodási közösséget alkotni, akkor van faj). Illetve egyes keményvonalasok szerint minden populáció külön faj, mivel izolált. :)
Egy másik szerint ha két egyed nem tud szaporodóképes utódot létrehozni, külön fajnak tekintjük őket. (Kivétel van, éppen ezért ezt csak "gyakorlati célra" használják.)
De ha érdekel, itt egy kevés a fajfogalmakról:
Egy korábbi kommenthez:
"(A kreacionisták szerint) matematikai szempontból elképzelhetetlen, hogy egy komplex fehérje véletlenszerűen kialakuljon."
Hogy jön össze a matematika és a képzelet? Valóban nem lehet elképzelni, hogy mennyi a több 100 millió év, mert az agyunk képtelen erre. Ezért jó a matematika (is), mert nem is kell elképzelnünk, helyette megmutatja nekünk, hogy bármilyen hihetetlen, mégis van rá esély.
02:59-nek:
Szép meghatározás, csak kissé támadható, mint minden fajdefiníció. Igazság szerint a faj fogalom csak a csoportosítási igény egyik terméke, de ha jobban belenézel, rájössz, hogy nem egy definíciója van, amik közül a biológusok is azt használják, ami éppen a legkényelmesebb. Sőt,mindegyik egy "pillanatnyi" állapotot ír le, míg az evolúció a populációk időbeli dinamikáját vizsgálja. Ez alapján a faj fogalma az evolúció szempontjából nem értelmezhető.
Tom Benko: tény, hogy az evolúció elsősorban a populációkra koncentrál, de a legtöbb fajfogalmat elfogadja és értelmezi is, hiszen nem lehet mindent egységes folyamatábraként jellemezni, ha nem tudod a függvény egyes kiemelt pontajit jellemezni. Azaz hiába vizsgálja az időbeli változásokat, a "pillanatnyit" is meg kell fognia: erre valók a fajfogalmak. Aktuálisan értelmezi a faj fogalmát, ha pedig hosszútávú leszármazásról beszél, akkor a populációkat emeli ki.
(Elvégre a taxonómia nem halott tudományág, rendszerezni kell, és nem lehet minden esetlegesen feltételezett és feltételezhető populációt beszámozni. Igenis használt és értelmezett a faj fogalma.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!